Going. | Buddyjska Nauka o Świadomości: Model Osobowości (online) - Online

Buddyjska Nauka o Świadomości: Model Osobowości (online)

12.05 - 30.06

Online

Spotkanie

60 / 420 zł

60 / 420 zł

Pytanie o naturę świadomości nurtuje ludzi od tysiącleci. Do dziś nawet zachodnia nauka, choć przynosi niezwykłe odkrycia o praktycznych rezultatach, nie jest w stanie ostatecznie wyjaśnić zagadki świadomości.
A jednocześnie świadomość jest czymś tak bliskim, tak fundamentalnym i tak kluczowym w funkcjonowaniu naszej osobowości. Poznanie jej natury jest najgłębszą i najbardziej fundamentalną formą samopoznania. Otwiera też niezwykłe możliwości do życia nomen omen bardziej świadomego - do wolności od licznych błędów poznawczych, do poszerzenia jej zakresu i do możliwości transformowania percepcji.

Zapraszamy Cię na cykl "Buddyjski model osobowości", w którym przyjrzymy się zagadnieniom jaźni, struktury psychicznej człowieka i roli jaką świadomość w niej pełni, relacji ciało-umysł a także rozwoju osobowości na przestrzeni życia człowieka w tym świadomej pracy nad sobą. Niniejszy cykl może być traktowany jako samodzielny kurs dla osób zainteresowanych czerpaniem praktycznej i przystępnie podanej wiedzy tak pochodzącej z oryginalnych, buddyjskich źródeł jak i będącej wynikiem dialogu buddyzmu z zachodnią nauką. Jest też częścią większego projektu warsztatów i zajęć o nazwie "Buddyjska nauka o świadomości", w ramach którego będą realizowane też wydarzenia poświęcone emocjom, rodzajom świadomości i problematyce dualizmu, psychologii medytacji i przebudzenia, współzależności i emergencji oraz stanom psychicznym i sposobom bycia.

-----------------------------------------------------------------
DLACZEGO BUDDYJSKA?
-----------------------------------------------------------------
Buddyjska wiedza i praktyka medytacji od wielu dekad nieprzerwanie fascynuje ludzi zachodu. Inspiruje naukowców: od psychologów i kognitywistów przez neurobiologów aż po fizyków kwantowych. Wywarła olbrzymi wpływ na kulturę masową przynosząc utwory muzyczne jak "Tomorrow Never Knows" od the Beatles, postacie czy całe motywy z filmów takie jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen czy Matrix. Obecnie możemy powiedzieć o Mindfulness boomie wśród coachów, terapeutów a nawet w korporacjach. Buddyjskie techniki somatyczne wywarły wpływ na przedstawicieli współczesnych nurtów pracy z ciałem jak Peter Levine od Somatic Experiencing a jeżeli uwzględnimy, że nowożytna Hatha Yoga czerpała z technik buddyjskiej Tantry, to jest on tym większy.

Sięgająca 2500 lat tradycja buddyjska wymyka się próbom jednoznacznego zaklasyfikowania jej tylko jako filozofii czy religii. W rzeczywistości jest czymś bliższym empirycznej nauce o świadomości i medytacji. Niektórzy widzą w niej pełnoprawną naukę pokrewną współczesnej psychologii, ale wyprzedzającą ją w czasie. Jej historyczny założyciel Siddharta Gautama zwany Buddą Siakjamunim odżegnywał się od udzielania w ramach swojej nauki ostatecznych odpowiedzi na pytania natury kosmologicznej czy metafizycznej a skupiał się na problemie ludzkiego cierpienia i tym jak się od niego uwolnić metodami uwzględniającymi wyciszenie umysłu, introspektywny wgląd w naturę osoby i świadomości oraz trening behawioralny. O ponadczasowości buddyjskiej metodologii decyduje jej funkcjonalny, pragmatyczny charakter a także elastyczność i gotowość do ewolucji jej formy.

-----------------------------------------------------------------
DLA KOGO?
-----------------------------------------------------------------
Cykl skierowany jest do człowieka współczesnego chcącego zgłębiać medytację i tematykę świadomości. Przeznaczony jest zarówno dla buddystów jak i nie-buddystów chcących poznać wiedzę i narzędzia pochodzące z buddyzmu lub będące wynikiem dialogu buddyzmu z zachodnią nauka a także zainteresowanych możliwościami ich efektywnego stosowania w życiu współczesnego człowieka . Adresujemy go do osób mających ciekawość i/lub szacunek dla dorobku tej tradycji a jednocześnie otwartych i niedogmatycznych. Mile widziani są tak uczestnicy biorący udział w całym cyklu jak i zainteresowani wybranymi zajęciami. Do udziału nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.

-----------------------------------------------------------------
CO MOŻESZ ZYSKAĆ?
-----------------------------------------------------------------
- Dowiesz się więcej o sobie i o swojej psychice
- Nauczysz się medytować i zachowywać uważność w życiu codziennym
- Otrzymasz pożyteczne narzędzia rozwoju pozwalające pozytywnie przekształcać swoją osobowość, doświadczenie i życie np. pracować z emocjami, uwagą, percepcją i myślami
- Zapoznasz się z problematyką duchowego bypassingu i innych pułapek rozwojowych oraz stosowanymi i doskonalonymi przez dziesiątki pokoleń sposobami radzenia sobie z takimi zagrożeniami
- Będziesz mieć możliwość zrozumienia i transcendencji ego (niebędącej unicestwieniem ego)
- Poznasz elementarne podstawy buddyzmu i zobaczysz jak się mają do dorobku zachodniej kultury
- Weźmiesz udział w dialogu Zachodu ze Wschodem i mądrości starożytnej z nowoczesną

-----------------------------------------------------------------
JAK WYGLĄDAJĄ SPOTKANIA?
-----------------------------------------------------------------
Spotykamy się na cotygodniowe półtoragodzinne webinary. Łącznie jest to 8 spotkań odbywających się we wtorki od 10:00 do 12:00 lub 17:30 do 19:30. Każde zawiera prezentację teorii, ćwiczenia praktyczne oraz czas na pytania i odpowiedzi. Uczestnicy otrzymują nagrania ze spotkań, materiały dodatkowe dla zainteresowanych oraz możliwość dodatkowych, indywidualnych konsultacji z prowadzącymi (regulowanych w zależności od ilości chętnych).

-----------------------------------------------------------------
KIM SĄ PROWADZĄCY?
-----------------------------------------------------------------
>> Roman Eckert - wieloletni nauczyciel filozofii, dharmy, medytacji, ćwiczeń duchowych i mentalnych. Ukończył tradycyjny uniwersytet buddyjski (Shedra, równoznaczny z wykształceniem Aczarji) i kompletny cykl nauk i ćwiczeń buddyjskiej tantry (pod kierownictwem Geshe Thubten Ngawang), 4 letnie szkolenie w zaawansowanych medytacjach pustki (pod kierownictwem Khenpo Tsultrim Rinpoche) i kompletny 10 letni cykl nauk i praktyk Dzogchen w Linii Mindroling (pod kierownictwem Khandro Rinpoche). Przeszedł również szkolenia i ćwiczenia duchowe w tradycji chrześcijańskiej, sufickiej, hinduistycznej. Jest terapeutą holistycznym, który swoje bogate i różnorodne doświadczenie duchowe łączy z zachodnią nauką, zwłaszcza psychologią. Wykształcony w różnych metodach m.in. terapii wg. Wilhelma Reicha, Carla Rogersa, A. H. Almaasa. Naukowiec, matematyk, informatyk i cybernetyk.

>> Robert Dominik - nauczyciel medytacji, technik psychosomatycznych, prowadzący zajęć i warsztatów tantrycznych, współzałożyciel Centrum Medytacji i Rozwoju TKANKA. Otrzymał upoważnienie do przekazywania Medytacji Somatycznej i praktyk pochodzących z buddyzmu tybetańskiego przez wspólnotę buddyjską Dharma Ocean. Swój pierwszy warsztat medytacji poprowadził pod okiem jej nauczyciela Dennisa Morbin wyszkolonego przez Czojgama Trungpę. Praktykował buddyjską medytację pustości we współpracy z jej nauczycielami z Singapuru Thusness i Soh Wei-Yu, którzy zachęcili go do dzielenia się swoim wglądem. W przeszłości pełnił funkcje członka zarządu czy menedżera projektowego w organizacjach buddyjskich, kierował działaniem ośrodków medytacji, organizował odosobnienia, tłumaczył wykłady i warsztaty. Z wykształcenia jest ekonomistą a obecnie studiuje psychologię.

-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------

Z A P I S Y & C E N A

-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
MIEJSCE
Spotkania odbywają się online za pomocą platformy streamingowej. Osoby zapisujące się na kurs lub poszczególne spotkania otrzymują od nas linki do spotkań.
Pozostajemy też w kontakcie z uczestnikami kursu poza spotkaniami.

CZAS
Cykl składa się z 8 spotkań, które odbywają się we wtorki:
od 12.05 do 30.06
w godz.
od 10:00 do 12:00.
lub
od 17:30 do 19:30.

CENA
Uczestnictwo w jednym spotkaniu to inwestycja w wysokości 60 zł. Zaoszczędzisz płacąc 420 zł z góry za cały cykl po pierwszym spotkaniu (jedne zajęcia wychodzą gratis) lub 360 zł płacąc do 05.05.
* w cenie całego cyklu są nagrania ze wszystkich zajęć

UCZESTNICTWO DLA OSÓB W TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ
Osoby, które chcą wziąć udział w kursie, ale nie mogą sobie pozwolić na to z powodu trudnej lub niepewnej sytuacji finansowej zapraszamy do kontaktu celem znalezienia innego rozwiązania.

DANE DO PRZELEWU:
W. Włodarczyk
95-100 Zgierz
ul. Topolowa 5
14 1140 2004 0000 3402 7845 9076
Tytułem "Model Osobowości"

ZAPISY
Zapisywać można się przez wiadomość na Facebooku, formularz na stronie internetowej, mailem lub telefonicznie (dane kontaktowe poniżej).

KONTAKT
strony:
https://www.facebook.com/Sztuka-%C5%BCycia-i-%C5%9Bmierci-101658368031199/ - Sztuka Życia i Śmierci
www.tkanka.eu - Tkanka
mail: tkankaeu@gmail.com
tel: 788-775-633

ZAPRASZAMY!
~ Sztuka Życia i Śmierci & Centrum Medytacji i Rozwoju TKANKA

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej