Going. | Galeria Wspólna - Galeria Wspólna

Galeria Wspólna istnieje na artystycznej mapie Bydgoszczy od 2012 roku. Jej adres to samo serce miasta - ulica Batorego 1/3. "Wspólna" jest galerią Miejskiego Centrum Kultury i Związku Polskich Artystów Plastyków. Nazwa zobowiązuje i nie jest przypadkowa. Powstała na niwie porozumienia środowisk artystycznych w okolicach I Bydgoskiego Kongresu Kultury, który odbywał się jesienią 2011 roku. Środowiska reprezentowane przede wszystkim przez plastyków i literatów bydgoskich doprowadziły do powstania Galerii Wspólnej - kreatywnej przestrzeni, otwartej zarówno dla pisarzy, poetów, a zwłaszcza dla przedstawicieli szeroko pojętych sztuk wizualnych. Z biegiem czasu Galeria Wspólna stała się salonem, miejscem spotkań i dyskusji ludzi kultury i sztuki.
Artystyczna działalność Galerii Wspólnej rozpoczęła się w kwietniu 2012. Prowadzi prężną działalność wystawienniczą, ekspozycja zmienia się co miesiąc. Prezentowani są artyści bydgoscy i twórcy z całego kraju.
Galeria dzieli swe podwoje ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Odział w Bydgoszczy. Jest więc także miejscem wieczorów i spotkań literackich.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej