Going. | Barłóg Literacki | Łąka Leśmiana - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Barłóg Literacki | Łąka Leśmiana

15:00 | Niedziela

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Spotkanie

Free

Free

W niedzielne popołudnia "Barłóg Literacki", popularny w sieci program o literaturze, zagości w wirtualnej odsłonie "Łąki Leśmiana". Dziennikarka i pisarka Karolina Sulej oraz pisarka Sylwia Chutnik ugoszczą Was na zielonym tarasie wśród książek. Nagrywa Mateusz Kubik.

Pierwsze spotkanie będzie jednocześnie inauguracją tegorocznej „Łąki Leśmiana” w formacie online

Premiera na Facebooku: 7 czerwca, godz. 15.00

Gotowi na dawkę dobrej literatury i humoru? Sprawdźcie, jakie są książkowe propozycje "Barłogu Literackiego" na lato, dotyczące kultury żydowskiej.

Spotkajmy się wirtualnie na #ŁąkaLeśmiana

Program wydarzeń online w czerwcu: https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2020

#PolinMuseumOnlineBarłóg Literacki – kultowy program literacki na kanale YouTube stworzyły w 2016 roku dwie dziewczyny "robiące w literach" Karolina Sulej oraz Sylwia Chutnik. W barłogowej scenerii w luźny, dowcipny sposób rozmawiały o książkach oraz o swoich fascynacjach literackich.

Sylwia Chutnik - doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010.

Karolina Sulej - kulturoznawczyni, dziennikarka freelancerka, do tej pory związana m.in. z magazynami: "Wysokie Obcasy", "Książki", "Viva! Moda"; pisarka, autorka książek "Modni" oraz "Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island".

===
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej