Going. | Balkon Leśmiana | warsztaty ogrodnicze - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Balkon Leśmiana | warsztaty ogrodnicze

10:00 | Sobota, 18 lipca 2020

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Warsztat

Free

Free

Miejski ogrodnik - Łukasz Skop (Bez-Ogródek) pokaże, jak wyczarować skrawek zieleni na swoim balkonie oraz podpowie, jak o niego dbać. Dowiecie się, jakie rośliny i zioła warto uprawiać w swoim najbliższym otoczeniu.

Zapraszamy do udziału zarówno miłośników ogrodnictwa, jak również osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z roślinami.

Pierwsze spotkanie 13 czerwca: live na Instagramie Muzeum POLIN (@polinmuseum)

Podczas warsztatów online 13 czerwca Łukasz Skop pokaże Wam m.in. jak wysiać własną dziką łąkę na swoim balkonie lub w przydomowym ogródku. Do sadzenia użyje m.in. mieszanki nasion, która będzie dołączona do specjalnego dodatku „Chwalcie łąki!" do Tygodnik Powszechny.

Specjalne wydanie z nasionami będzie dostępne od 3 czerwca. W mieszance nasion znajdziecie: kąkol polny, mak polny, miłek letni, len zwyczajny, rumianek pospolity, wykę kosmatą, koper ogrodowy, czarnuszkę siewną. Są to jedne z najpiękniejszych i użytecznych polskich rośliny łąkowych.

Od początku XX wieku w Izraelu oraz innych państwach powstawały kibuce, w których Żydzi uczyli się pracy w spółdzielczym gospodarstwie rolnym. Część z nich znajdowała się na terenie Polski, skąd później udawano się do Izraela, by po odpowiednim przygotowaniu, móc przyczyniać się do budowy państwa Izrael.

Podczas tegorocznych wakacji chcemy odtworzyć kolektywną atmosferę kibucu i wspólnie z mieszkańcami stworzyć maleńką muranowską łąkę. Czy będzie to możliwe w lipcu lub sierpniu? – czas pokaże. Zanim jednak będziemy mogli bezpiecznie spotkać się przy wspólnym sadzeniu łąki, sprawdźmy się na terenie własnych ogródków i balkonów.

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach w lipcu i sierpniu. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

Spotkajmy się wirtualnie na #ŁąkaLeśmiana

Program wydarzeń online w czerwcu: https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2020

#PolinMuseumOnline

***
Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W "Dzień Dobry TVN" jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?" gdzie pokazuje jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni.

Partner medialny Tygodnik Powszechny

===
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej