Going. | U Know Me Records - Cafe Kulturalna

U Know Me Records vs. The Very Polish Cutouts.

Po wielu koncertach których będziecie mogli wysłuchać na Europejskie Targi Muzyczne Gazety CJG, chodźcie do Kulturalnej zapoznać się z częścią prężnej polskiej sceny DJskiej. Przetańczymy razem dwie noce. W piątek U Know Me Records zmierzy się z The Very Polish Cut Outs, a w sobotę GLOBAL DIGGERS zaprezentują eklektyczo-elektroniczne oblicze tradycyjnej muzyki. Nie przegapcie!

Z okazji afteru po targach Co Jest Grane chcielibyśmy Wam zaproponować małą bitwę najprężniejszych polskich klubowych wytwórni - U Know Me Records vs The Very Polish Cut-Outs!

Założona cztery lata temu przez Marcina Grośkiewicza oficyna U Know Me Records regularnie wydaje płyty winylowe z nowoczesną elektroniką, niekiedy taneczną, innym razem awangardową czy alternatywną. Zawsze pierwszej jakości. Pięknie wydane albumy, U Know Me współpracuje z cenionymi artystami grafikami, m.in. z Edgarem Bąkiem, Sainerem czy Swanskim, znaleźć można na półkach sklepów w Londynie czy Tokio oraz w popularnych wirtualnych sklepach. Projekt U Know Me reprezentował będzie Buszkers, czyli szara eminencja UKM i prawa ręka Groha.

The Very Polish Cut-Outs to inicjatywa promująca polską muzykę głównie z lat 70-80 w nowych odsłonach. Projekt będzie reprezentował Bartosz Kruczyński z duetu Ptaki. Kolektyw zaistniał dzięki nagraniu "Krystyna" (wydanemu przez TVPC) z 2013 r. Płyta rozeszła się błyskawicznie i osiąga obecnie spore ceny wśród kolekcjonerów.

W 2014 ukazały się kolejne nagrania - 7" singiel "Jak Ptaki / Ponure Miasto" oraz EP dla wytwórni z Los Angeles - Young Adults. W swoich setach prezentują szerokie spektrum muzyki do tańca: disco, house, muzykę tropikalną, nie stroniąc także od dubu, balearic i zwyczajnie pięknych piosenek.

Oprócz klubów we wszystkich większych polskich miastach odwiedzili z dj setami m.in. Moskwę, St. Petersburg, Berlin, Londyn, Oslo oraz najważniejsze festiwale, jak Unsound i Open?er, czy warszawską odsłonę imprezy Boiler Room.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej