Going. | Psychodeliki. O odmiennych stanach świadomości w popkulturze - Online | Uniwersytet SWPS

Psychodeliki. O odmiennych stanach świadomości w popkulturze

18:00 | Wtorek, 7 lipca 2020

Online | Uniwersytet SWPS

Spotkanie

Free

Free

Psychodeliczny. Jaki film, serial czy teledysk kojarzy się z tym określeniem? W popkulturze nie brakuje przykładów, gdy pojawiające się na ekranie jaskrawe kolory, dziwne kształty i wirujące fraktale próbują przenieść nas do innych stanów świadomości.

Na ile wykreowany przez popkulturę obraz przypominający ten wywołany przez substancje psychoaktywne ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jakie psychodeliczne produkcje warte są szczególnej uwagi? Jakie znane dzieła powstały dzięki „tripom”? O tym wszystkim w rozmowie z Małgorzatą Zmaczyńską opowie Bartek Przybyszewski, prowadzący bloga Liczne Rany Kłute.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!

Zapisy:
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:
https://bit.ly/2XEmRq9

Gość:
Bartek Przybyszewski - dziennikarz, miłośnik komiksów i filmów, aktualnie studiuje na drugim roku filmoznawstwa. Prowadzi bloga Liczne rany kłute.

Prowadząca:
Małgorzata Zmaczyńska - jej supermocą jest mówienie. Nagrywała podcasty, zanim to było modne – Podcast RADIOaktywny oraz ZMACZNEGO. Od niedawna redaktor naczelna „SHEro” – magazynu pisanego przez dziewczyny i przede wszystkim dla dziewczyn. Kręci ją motoryzacja, nieznane historie związane z jedzeniem, psychologia i przekręty na Wall Street.

Termin i miejsce:
7 lipca 2020 r., godz. 18.00–19.00
spotkanie online

Więcej informacji:
https://bit.ly/2XyHmnN

Do zobaczenia online!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej