Going. | Aktywizm w ruchu LGBTI – warsztaty online - Online

Aktywizm w ruchu LGBTI – warsztaty online

18:00 | Niedziela

Online

Warsztat

Free

Free

Queer Amnesty i Parada Równości zapraszają na serię warsztatów online o aktywizmie LGBTI: o jego języku i narracjach, o historii i zmieniającej się naturze ruchu, a także o roli i miejscu osób sojuszniczych. Warsztaty poprowadzą osoby tworzące zespół Queer Amnesty, działające aktywistycznie i edukatorsko na rzecz praw osób LGBTI w ramach Amnesty International.

Warsztaty odbędą się 27 i 29 czerwca oraz 5 lipca na platformie Zoom. Osoby chętne do udziału w spotkaniach prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego – przed warsztatami wyślemy zaproszenia na podane w zgłoszeniach adresy email. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc będzie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/RevcbxY6LLniNs959

Program:

27 czerwca, 18:00-20:00
Jak być dobrym sojusznikiem/sojuszniczką?
Warsztat będzie poświęcony tematowi sojusznictwa z grupami mniejszościowymi, w szczególności z osobami LGBTI. Omówimy dobre praktyki i zwyczaje. Co można zrobić jako sojusznik/sojuszniczka i jak wspierać marginalizowane grupy, bez zabierania im przestrzeni i głosu?
Prowadzenie: Lena Szelęgiewicz

29 czerwca, 18:00-20:00
Język queerowego aktywizmu
LGBTI? LGBTQQIAAP? Czym są orientacja romantyczna, ekspresja płciowa, cisheteronormatywność? Jakim językiem mówić o prawach osób queer i dlaczego ma to znaczenie? Podczas warsztatu online zmierzymy się nie tylko z tymi pytaniami, ale i z odpowiedziami, których dotychczas na nie udzielano.
Prowadzenie: Tomke Ptasiński

5 lipca, 18:00-20:00
Historia ruchu emancypacyjnego LGBTI
First Pride was a Riot. Warsztat online skupiający się na historii ruchu LGBTI czyli: dlaczego w Stonewall wybuchły zamieszki? Kim była Marsha P. Johnson? W jaki sposób wywalczono prawa osób LGBT+? W czasie spotkania spróbujemy przejść wspólnie przez najważniejsze punkty historii ruchu emancypacyjnego LGBTI.
Prowadzenie: Angel Kmiecik

O Queer Amnesty:
Jesteśmy grupą aktywistek i aktywistów Amnesty International Polska działających na rzecz praw osób LGBTI. Wierzymy, że nie ma praw człowieka bez równości i solidarności. Przez rzecznictwo, aktywizm i edukację walczymy z dyskryminacją i mową nienawiści, a także wspieramy ruch społeczny osób LGBTI.

Wydarzenie realizujemy we współpracy z Paradą Równości w ramach kampanii Czerwiec Równości. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami: queer@amnesty.org.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej