Going. | Ella Fitzgerald | Just One of Those Things - dokument muzyczny - Kino Muranów

Ella Fitzgerald | Just One of Those Things - dokument muzyczny

20:00 | Dzisiaj

Kino Muranów

Film

21/25 zł

21/25 zł

Jeden z Waszych ulubionych dokumentów muzycznych wraca do Muranowa

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of ThoseThings” to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.
W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej zdjęcia i nieznane wywiady, aby w pełni opowiedzieć historię jej muzyki i ożywić Ellę - czarną kobietę, która robi karierę w obliczu wszechobecnego i przerażającego rasizmu.

Oto Ella, której świat nigdy nie znał - niezłomna, zamyślona, zabawna i olśniewająca muzyczna innowatorka. Film pokazuje także zaangażowanie Elli w wojnę o prawa obywatelskie. Bada też wewnętrzne konflikty, które zawsze prześladowały tę wyjątkowo zamkniętą w sobie kobietę: walkę o pogodzenie pragnienia adoracji z tęsknotą za domem, za mężem i synem. W czasach, gdy była największą gwiazdą na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że ​​Ella jest „najbardziej samotną kobietą na świecie”. Ale jak mówi Jamie Cullum: „jej muzyka jest jednym z powodów, dla których warto być na tej planecie”.

Film zawiera wywiady z : Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, CleoLaine, AndrePrevin, Norma Miller, Patti Austin, IzsakPerlman, Margo Jefferson, WillFriedwald i wyjątkowy wywiad z synem Elli, Rayem Brownem Jr .

TYTUŁ POLSKI:
Ella Fitzgerald: Just One of Those Things
TYTUŁ ORYGINALNY
Ella Fitzgerald: Just One of Those Things
GATUNEK
dokument biograficzny
JĘZYK
angielski (napisy polskie)
REŻYSERIA:
Leslie Woodhead
OBSADA
Ray Brown Jr. (syn Elli Fitzgerald), Tony Bennett, Jamie Cullum
ROK PRODUKCJI
2019
KRAJ PRODUKCJI
USA, Wielka Brytania
CZAS TRWANIA
89 min.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej