Going. | Historia bloków. Kiedy nasz świat podzielił się na osiedla? - Online

Historia bloków. Kiedy nasz świat podzielił się na osiedla?

18:00 | Niedziela, 6 września 2020

Online

Spotkanie

Free

Free

Le Corbusier i wielka płyta, Karta Ateńska i blokowiska, Bauhaus, Superjednostka, punktowce i klatkowce - wiele haseł kojarzy nam się z blokami, w których wciąż mieszka większość Polek i Polaków. Tak jak jedni wolą e-booki, inni czytają tylko papierowe książki, tak jednym dobrze się żyje na osiedlach, inni nie wytrzymali by w bloku ani chwili.

Duże zespoły mieszkaniowe – czy się nam to podoba czy nie – kształtują w znacznym stopniu krajobraz naszych miast, a co za tym idzie sposób ich funkcjonowania i naszego życia. Czy wiemy, skąd się właściwie wzięły bloki, jakie idee stały za powstaniem pierwszych z nich, co miały dać, co zmienić? Jak wyglądały pierwsze osiedla i czy dużo do dziś nam zostało z tamtych pionierskich idei?

Zapraszamy na wykład online autorstwa Anny Cymer, który zostanie wyemitowany na stronie tego wydarzenia, we wtorek 30 czerwca 2020 roku, o g. 18:00.

Spotkanie wchodzi w skład cyklu Blok #4 | dach nad głową towarzyszącemu wystawie MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury, prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu od 16 czerwca do 6 września 2020 roku.

Więcej o wystawie tutaj: http://ma.wroc.pl/pl/artykul/mnie-tu-nie-ma/

Zapraszamy!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej