Going. | Krypta Absurdu #32 - Absurdalna

Krypta Absurdu #32

20:00 | Środa, 1 lipca 2020

Absurdalna

Film

Free

Free

Halo, halo drodzy Absurdalianie!

Po trzymiesięcznej przerwie powracamy do żywych i.. och! Co to będzie za powrót! Ponad 90 dni przeglądania internetu w poszukiwaniu absurdalnych teledysków, filmów krótkometrażowych, animacji, trailerów filmów, które nigdy nie powstały i wiele, wiele, wiele innych zaowocowało setem filmowym, o którym będziemy opowiadać naszym wnukom!

Z powodu pandemii i panujących obostrzeń będzie to pokaz krypty inny, niż wszystkie dotychczasowe. Z racji reżimu sanitarnego na sali będzie mogło znaleźć się maksymalnie 40 osób. To wiadomość zła. A dobra jest taka, że aby wszyscy chętni mogli zobaczyć nasz legendarny set filmowy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie 2 pokazów tego samego wieczora: o 20:00 oraz o 22:00. Na obu pokazach zaprezentujemy ten sam zestaw filmów.

W związku z tym ani my, ani Absurdalna nie przyjmujemy rezerwacji na pokaz. Wprowadzamy westernową zasadę, kto pierwszy ten lepszy :)

Do zobaczenia!

------------------------------------------------------------------------------
Krypta Absurdu to pokazy filmów absurdalnych oraz filmów klasy B, odbywające się cyklicznie, raz w miesiącu. Mają ma celu zapewnienie katowickiej widowni chwili oddechu w codziennym życiu. Dlatego też wszystkie pokazy odbywają się w środku tygodnia.
Pytacie dlaczego akurat absurd? Już spieszymy z odpowiedzią!
Filmy z rodziny kina klasy B oraz absurdu charakteryzują się nieograniczoną wolnością. Twórcy nie czują na sobie macek wielkich wytwórni oraz presji związanej z budżetami wynoszącymi setki tysięcy złotych monet. Dzięki temu mają możliwość przelać do swych filmów wszystkie najdziwniejsze myśli i pomysły. Czysta wolność, o której marzy większość z nas.
Film o morderczych bananach? Proszę bardzo!
90 minut walki z gigantycznym królikiem w żółtym kapeluszu? Częstujcie się!
Czy klasyczna już mordercza opona, w której główną rolę gra mordercza opona!
Tego typu kino otwiera wspaniałą możliwość ucieczki od świata, zaszycia się wraz ze znajomymi w barze i poznaniu kinematografii od trochę innej strony! Lepszej strony!
Powiedzmy sobie szczerze. Czy jest lepszy przepis na udany wieczór niż grupa znajomych, kufel jakiegoś zimnego napoju i ludzie na ekranie uciekający przed zombie-bananami?

Zdjęcie w tle pochodzi z filmu "Invasion of the Saucer Men" reż. Edward L. Cahn.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej