Going. | Niezwykłe Nadodrze - spacer z przewodniczką - Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze

Niezwykłe Nadodrze - spacer z przewodniczką

17:00 | Niedziela

Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze

Spotkanie

Free

Free

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem - Renatą Bardzik-Miłosz, która poprowadzi nas przez podwórka, zaułki i bramy Artystycznego Nadodrza.
Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o przemysłowych początkach Nadodrza, a także jego odbudowie po wojnie i życiu wrocławskich Pionierów.

start: Brama Nadodrza (mural na rogu ulic Łokietka i Drobnera)
_________


Gdzie mieściło się Lwowskie Piekiełko? Jakie budowle, autorstwa Richarda Konwiarza, mieszczą się na Nadodrzu? Gdzie znajduje się hostel, w którym każdy pokój jest dziełem sztuki autorstwa innego artysty? Jak wyglądało powojenne życie na Nadodrzu? Które podwórko w całości pokryte jest trójwymiarowym muralem i kto jest na nim sportretowany?

O tym wszystkim będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy Wrocławia i goście, którzy przyjadą na Nadodrze. Wielojęzyczność ścieżek spacerowych pozwoli na pokazanie osiedla w szerszym wymiarze, także kulturowym.

Spacery są darmowe i dostępne dla każdego, niezależnie od pochodzenia lub stopnia znajomości okolicy. Zapraszamy gości, turystów, studentów, a także mieszkańców chętnych do wyjścia poza tradycyjne lokacje historycznego Nadodrza.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej