Going. | Daniel Petryczkiewicz #NoBeautyInPlastic | wystawa fotografii - Sztuka Wyboru

Daniel Petryczkiewicz #NoBeautyInPlastic | wystawa fotografii

10:00 | Niedziela, 2 sierpnia 2020

Sztuka Wyboru

Sztuka

Free

Free

Daniel Petryczkiewicz Photography oraz Sztuka Wyboru zapraszają na wystawę projektu #NoBeautyInPlastic


Świat w #NoBeautyInPlastic jest niemy.
Nie wydaje dźwięków ani oddechów.
Jest zafoliowany.
Zapakowany w reklamówkę z dyskontu.

Plastik jest tu symbolem dzisiejszego świata konsumpcji, jednorazowości i utopijnego wzrostu prowadzących nas na skraj katastrofy klimatycznej.

Niniejsza wystawa prezentuje 17 prac, z czego 6 premierowych. Ewolucja wciąż żywego i trwającego projektu przebiega trójfazowo. W pierwszej części wzięli udział utalentowani artyści-sportowcy: tancerze, akrobaci, joginka, pływaczki synchroniczne, baletnica. W części drugiej wzięły udział uczennice liceum, przedstawicielki młodego pokolenia, któremu nie jest obojętne to, w jakim świcie przyjdzie im spędzić dorosłe życie. Część trzecia projektu powstała bez udziału ludzkich modeli - na zdjęciach jest to co przetrwa epokę ludzi: nasze śmieci - symbolicznie sfotografowane w lesie, w którym znalazł je autor.

Nasz świat nie może dalej funkcjonować w dotychczasowy sposób. Zasoby, którym dysponuje Planeta są na wyczerpaniu i nie sprostają naszemu niepohamowanemu apetytowi na ciągły wzrost.

Projekt #NoBeautyInPlastic prowadzi nas finalnie do refleksji, że Natura nie jest jednorazowa. Jest wieczna - jak Życie. Jednorazowość, to nasza - ludzka domena. Żaden z kawałków plastiku, który zostawiamy za sobą, jeszcze się za naszego życia nie rozłożył. Myślałeś kiedyś o tym?

Z uwagi na wciąż trwające ograniczenia epidemiczne, nie możemy spotkać się na żywo na wernisażu. W związku z tym, w trakcie wystawy zostanie zorganizowane "wernisaż wirtualny", w czasie którego będzie można posłuchać i porozmawiać na temat Projektu a także obejrzeć mnóstwo dodatkowych zdjęć i materiałów. Planowany jest też pokaz filmu The Story of Plastic! Więcej informacji na bieżąco w wydarzeniu - obserwujcie!

O autorze
Daniel Petryczkiewicz rocznik 1976. Fotograf, bloger, aktywista. Fotografuje od ponad 15 lat. Absolwent Akademii Fotografii Tomasza Tomaszewskiego oraz warsztatów prowadzonych przez OOF Academy Tomasza Drzewińskiego.
Fotografuje komercyjnie oraz prowadzi projekty autorskie.
Zaangażowanie w walkę z jednorazowym plastikiem oraz smogiem zaowocowało projektem #NoBeautyInPlastic, któremu poświęcił ostatnie 18 miesięcy pracy.

Autor wystaw: Meandry 2015 oraz #NoBeautyInPlastic 2019
Laureat nagrody publiczności za projekt społeczny roku 2019 w plebiscycie portalu Ulica Ekologiczna

FB:
https://www.facebook.com/danielpetryczkiewiczphoto/
Instagram: https://www.instagram.com/daniel_petryczkiewicz_photo


Partnerzy wydarzenia: K MAG Runaways - Social Media & More Wallmaker

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej