Going. | Lato Kina Hiszpańskiego w Światowidzie - Kino Światowid

Lato Kina Hiszpańskiego w Światowidzie

18:00 | Niedziela, 2 sierpnia 2020

Kino Światowid

Film

18 zł

18 zł

W sierpniu zapraszamy na LATO KINA HISZPAŃSKIEGO, czyli pokazy najpopularniejszych filmów z repertuaru Tygodnia Kina Hiszpańskiego, który w tym roku wyjątkowo nie gościł w Światowidzie.

1 sierpnia, sobota, 18:00

MAM TO POD KONTROLĄ
(Lo dejo cuando quiera)
reż. Carlos Therón
Hiszpania (2019), 98 min

Ogromny sukces kasowy hiszpańskiego kina 2019, który przyciągnął przed ekrany niemal dwa miliony Hiszpanów. Film Carlosa Therona, twórcy "To dla twojego dobra" – największego przeboju 18.TKH. Remake włoskiej produkcji "Przestanę, kiedy zechcę".
______

2 sierpnia, niedziela. 18:00

DNI, KTÓRE NADEJDĄ
(Els dies que vindran)
reż. Carlos Marqués-Marcet�
Hiszpania (2019), 101 min.

Zwycięzca ubiegłorocznego Festiwalu w Maladze. Intymna opowieść, w której fantazja przeplata się z rzeczywistością, a fabuła z dokumentem. Carlos Marqués-Marcet po raz drugi w karierze poczuł smak zwycięstwa, podwójnie powtarzając sukces z 2014 roku, kiedy jego debiut reżyserski, "10 000 km", otrzymał Złotą Biznagę dla najlepszego filmu, a on sam został uznany najlepszym reżyserem.
______

8 sierpnia, sobota, 18:00

GDYBYM BYŁ BOGATY
(Si yo fuera rico)
reż. Álvaro Fernández Armero
Hiszpania (2019), 98 min

Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez). W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… Wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem.
______

9 sierpnia, niedziela, 17:45

DETEKTYW ARETA
(El crack cero)
reż. José Luis Garci
Hiszpania (2019), 122 min

José Luis Garci, reżyser pierwszego nagrodzonego Oscarem hiszpańskiego filmu "Ponownie zaczynać" i trzech innych produkcji nominowanych do tej prestiżowej nagrody, po niemal czterdziestu latach powraca do postaci Germana Arety – niegdyś policjanta wydziału kryminalnego, dziś prywatnego detektywa. "Detektyw Areta" jest prequelem pierwszego filmu z tryptyku opowiadającego o rozpracowywanych przez Aretę sprawach, rozgrywających się w niespokojnych latach hiszpańskiej transformacji.
______

→ BILETY:
https://bit.ly/Lato_Kina_Hiszpańskiego

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej