Going. | Wielka Sztuka w Rialcie: Salvador Dali-w poszukiwaniu nieśmiert. - Kinoteatr Rialto

Wielka Sztuka w Rialcie: Salvador Dali-w poszukiwaniu nieśmiert.

18:00 | Niedziela, 2 sierpnia 2020

Kinoteatr Rialto

Film

25 zł

25 zł

Po przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy na kontynuację naszego popularnego cyklu Wielka Sztuka w Kinoteatrze Rialto!

W niedzielę, 2 sierpnia, o 18:00, pokażemy film dokumentalny "Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności".

To dokument, który jest podróżą przez życie i twórczość Salvadora Dalí, a także jego muzy, Gali. Wszystko zaczyna się w 1929 roku, roku kluczowym w życiu i karierze Dalego, kiedy dołącza do grupy surrealistów i poznaje Galę, a kończy się w roku śmierci artysty w 1989.

W tej pełnej życia artystycznej podróży wyróżnić możemy Trójkąt Dalego, czyli Portlligat, jedyny stały dom-pracownia; Figueres, jego dom rodzinny, gdzie powstaje Teatro-Museu Dalego oraz Púbol, tam, gdzie zamek, symbol miłości Dalego do Gali. Są jednak też inne miasta, równie ważne, jak Paryż czy Nowy Jork.

Należy pamiętać o całym wkładzie dokumentalnym, który pomógł nam zbliżyć do tego unikalnego artysty, który ma już swoje miejsce pośród wielkich artystów. Kontemplując osobę Dalego czy Gali, podróż po jego twórczości, sytuację rodzinną, poprzez zdjęcia i zapiski, niektóre z nich nigdy niepublikowane, przybliżamy się do malarza, któremu udało się wypracować reputację, będącą sztuką samą w sobie. Dzięki temu dokumentowi możemy dostrzec to, co znajduje się poza jego reputacją – malarza, człowieka oraz przestrzeń, którą sobie wyobrażał. Dzięki niej jego nieśmiertelność, nieśmiertelność geniusza ma dzisiaj prawo bytu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej