Going. | The Fruitcakes - koncert - Patio.

The Fruitcakes - koncert

20:30 | Piątek, 14 sierpnia 2020

Patio.

Koncert

25 zł

25 zł

W erze dominacji elektroniki, zwrócenie się w kierunku lat 60. i 70. - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Oddając hołd The Beatles i scenie psychodelicznej z połowy poprzedniego wieku, The Fruitcakes jednocześnie nie odcinają się od współczesności. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco; muzycy tworzą dźwięki niesamowicie dopracowane harmonicznie, pozbawione sztampowości. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym niuansów i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny i wyrazisty materiał.
Grupa zadebiutowała w 2015 roku ciepło przyjętym albumem "Cukier, Ciastka, Miłość!", wydanym własnym sumptem. Dwa lata później ukazał się krążek zatytułowany "2", tym razem dystrybuowany przez belgijską wytwórnię [PIAS], nagrany w całości techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie, należącym do Maćka Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino). Album zebrał pozytywne opinie wśród krytyków nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W ramach promocji "2", zespół miał okazję wystąpić na kilku festiwalach, w tym na głównej scenie Off Festiwalu, ENEA Spring Break, Seazone, AlterFest, Slot Art Festiwal, Off Camera czy Venegy Fesztiwal na Węgrzech.
13 marca 2020 roku ukazał się trzeci krążek grupy pt. "Into The Sun", dystrybuowany przez [PIAS] Recordings Poland & Eastern Europe. Premiera płyty miała swoje miejsce w Polsce, jak i 16 innych krajach Europy Wschodniej. "Into the Sun" to zbiór 10 eklektycznych, wielowątkowych i zaskakujących piosenek, udowadniający, że songwriting w którym nacisk kładzie się na melodię, harmonię oraz wielogłosowość ma się bardzo dobrze. „Into The Sun” to album zupełnie wyjątkowy na polskim rynku muzycznym, zespół nie podąża za modą i trendami, manifestując brak przywiązania do miejsca, czasu i przestrzeni, a jedynie do samej koncepcji nieskrępowanego konwenansami tworzenia.10 anglojęzycznych utworów zarejestrowano w studiu Tall Pine Records, za mix odpowiadał Maciej Cieślak, natomiast mastering materiału wykonał Marcin Cichy, muzyk udzielający się m.in. w projekcie Skalpel.
Dotychczas płyta zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje w największych polskich mediach, takich jak: Wprost, Newsweek, Onet.pl., Teraz Rock, Allaboutmusic.pl itp., oraz gościła w formie "płyty tygodnia" na antenie Polskiego Radia 1, Polskiego Radia 4, Radia Rzeszów, Radia Kraków, Radia Koszalin, Radia Kultura, Off Radio Kraków. Zespół ma na koncie recenzje, które ukazały się również w największych niemieckich mediach - magazynach Stern, Focus czy Volkstimme. Album nabyć można w sieci sklepów Empik, jak również posłuchać we wszystkich największych serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Apple Music). Poszczególne single z płyty "Into The Sun" można znaleźć na największych edytorskich playlistach w tychże serwisach.

WAŻNE!
▪ Przestrzeń koncertu będzie specjalnie zabezpieczona oraz zdezynfekowana zgodnie z zaleceniami rządu.
▪ Każdy uczestnik proszony jest o utrzymanie odstępu 2m lub zakrycie nosa i ust (wtedy ten odstęp nie obowiązuje).
▪ Na wejściu dostępny będzie dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej