Going. | Pandemondo - wystawa malarstwa Andrzeja Dakszewicza - Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

Pandemondo - wystawa malarstwa Andrzeja Dakszewicza

10:00 | Niedziela, 13 września 2020

Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

Sztuka

wg cennika

wg cennika

Drodzy i drogie goście Galerii Zamek, zapraszamy na nową wystawę, wrocławskiego twórcy Andrzeja Dakszewicza.

W piątek, 24 lipca o godz. 19:00 zapraszamy na otwarcie z autorskim oprowadzaniem po wystawie.

Od autora:

Maluję to czego nie ma, z tęsknoty za nieznanym. Ubieram, NIEISTNIEJĄCE, w formy, czasem pejzażu, czasem martwej natury, czasem w kształty anatomiczne, ale ten świat wciąż pozostaje nierealny.

Każdy nowy obraz jest dla mnie samego niespodzianką, nigdy nie wiem co namaluję i jaki to co namaluję będzie miało wyraz i sens.

Projektowanie obrazu jest fascynującym zmaganiem z formą, kolorem i przede wszystkim kompozycją, która jest podstawą oddziaływania na widza.

Indywidualny rys moich prac jest przypadkowy, nie jest moim zamiarem. Tworzę malarstwo a nie styl, który jak powiedział niegdyś Marcel Duchamp jest ślepą uliczką i ogranicza kreatywność.

_______________
Drodzy i drogie goście Galerii Zamek, zapraszamy na nową wystawę, wrocławskiego twórcy Andrzeja Dakszewicza. Organizacja wernisażu jest uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju w tym czasie.zemysłowego. Otrzymał stypendium dla młodych twórców z Ministerstwa Kultury w roku 1988.

Brał udział w wystawach indywidualnych i grupowych m.in. w BWA „Awangarda” we Wrocławiu, w Galerii „Zderzak” w Krakowie (na zaproszenie Grupy „Luksus”) i wielu innych w Polsce i zagranicą. Ostatnio pokazywał prace cyfrowe w Barcelonie. Malował też graffiti w kilku klubach we Wrocławiu m.in w CKS” Pałacyk”(klub muzyczny” Samo Życie „).

Pod koniec lat 80tych współpracował z OKiS we Wrocławiu, projektując okładki dla miesięcznika „Informator Kulturalny”. Wziął udział w konkursie”Krzesło’94″i zakwalifikował się do wystawy pokonkursowej w BWA W Krakowie. Te siedziska prezentował też na jubileuszowej wystawie poświęconej prof. Wincze w BWA Dizajn we Wrocławiu.

W roku 2019 miała miejsce prezentacja pufów papierowych w Galerii „Tyc” Art Brama Przejściowa we Wrocławiu, z okazji Nocy Muzeów. W 2020 roku pufy były pokazywane w Galerii „Brutart”z okazji 10- lecia tejże. Tworzył również oprawy plastyczne do koncertów wielu zespołów muzyki alternatywnej m.in „Klaus Mitffoch ” czy „Kormorany”.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej