Going. | Nowe Horyzonty Tournée w Kinie Pałacowym - Kino Pałacowe

Nowe Horyzonty Tournée w Kinie Pałacowym

20:30 | Dzisiaj

Kino Pałacowe

Film

16/19 zł

16/19 zł

W dniach 7-9 sierpnia Kino Pałacowe zaprasza na trzy nowohoryzontowe filmy!

20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc festiwalową lukę na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do Poznania.

W programie Tournée znajdą się trzy tytuły znakomicie wpisujące się w ideę festiwalu i oddające jego niepodrabialną energię: Przynęta (reż. Mark Jenkin) – zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów, Ema (reż. Pablo Larraín) – nowe dzieło mistrza hiszpańskiego kina z Gaelem Garcíą Bernalem w jednej z głównych ról, oraz Liberté (reż. Albert Serra) – jedna z najbardziej ekscentrycznych propozycji ostatniej odsłony NH.

7 sierpnia, g. 20.30 | Liberté
reż. Albert Serra
Tylko dla widzów dorosłych!

Uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Cannes oda do wyrafinowanej dekadencji, która – jak twierdzi Serra – ma europejskie korzenie.

Chciałem nakręcić film o nocy – mówił reżyser – nie taki, którego akcja rozgrywa się nocą, ale film poświęcony logice nocy, która zmienia naszą percepcję, zasady moralne, wszystko. Film opowiadający o utopii seksualnego wyzwolenia, gdy różnice między ludźmi znikają: nie ma kobiet i mężczyzn, sług i panów, pięknych i brzydkich. O doskonałej, dziwnej, mrocznej utopii, braterstwie ciał. Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

8 sierpnia, g. 20.45. | Ema
reż. Pablo Larraín

Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcią Bernalem w rolach głównych. Para porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.


9 sierpnia, g. 18.45 | Przynęta
reż. Mark Jenkin

Laureat Nagrody Publiczności i Nagrody Jury na 19. MFF Nowe Horyzonty oraz BAFTA za wybitny debiut. Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm debiut Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi.

Filmy w oryginalnym języku z polskimi napisami.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej