Going. | FJJ 2020 / Lemiszewski/Olter - Klub  ŻAK

FJJ 2020 / Lemiszewski/Olter

20:00 | Jutro

Klub ŻAK

Koncert

od 10 do 30 zł

od 10 do 30 zł

23. Festiwal Jazz Jantar / lato / koncerty plenerowe

8.08.2020 / G.20.00 / ogródek Klubu Żak
Lemiszewski / Olter / POST REFFERENCE II
Jakub Lemiszewski - gitara / Teo Olter – perkusja

Album duetu Lemiszewski / Olter „Post Refference” ukazał się w 2018 roku, „Post Refference II” (tytuł roboczy) ma zmaterializować się jesienią tego roku. O pierwszym Jacek Szczęsny na nowamuzyka.pl pisał: „Muzyka staje się rzadsza, dzięki czemu Olter ma okazję zdekompletować rytmikę gitary swoimi partiami. Duet zyskuje tym samy sporo przestrzeni, a i traci jednoznaczność wyznaczoną początkiem albumu. Natomiast słuchacz może pozostać w pozycji horyzontalnej. (…) Żelazna konsekwencja w grze Lemiszewskiego budzi szacunek. (…) Metaliczny pogłos, rozedrgane tło, perkusyjne migawki są wielce elektryzujące. Leżąc można łatwiej podziwiać gitarowe wzory, lepiej znosić noise`owe ataki, a co szczególnie ważne, wychwycić wszystkie smaczki Olterowej perkusji. To nie przypadek stworzył tę muzykę, a niepohamowany apetyt improwizatorski jej twórców. Słychać ich rozeznanie, ale i brak jakichkolwiek hamulców, aby zgubić jednoznaczność dźwiękową na rzecz próby skonstruowania nowej jakości. Nawet jeśli w całości się to nie udaje, to i tak docenić warto krążek, a już pominąć go nie sposób. Okładka „Post Refference” skłania do wykonania skłonu, co niniejszym czynię, nisko kłaniając się autorom tej bardzo dobrej płyty.”
Na koncercie w Żaku Lemiszewski i Olter zagrają swój nowy materiał.

BILETY (koncert w plenerze – liczba miejsc ograniczona do 150, udział w koncercie przy zachowaniu dystansu i w masce)

Karnety Festiwalowe – należy zrobić rezerwację na adres kasa@klubzak.com.pl – po potwierdzeniu rezerwacji przez pracownika kasy należy odebrać wejściówkę do g.19.30 w dniu koncertu.

10 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
20 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury
30 zł – bez zniżek

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej