Going. | Lato z Aktorami i Aktorkami: Cate Blanchett - Kino Muza w Poznaniu

Lato z Aktorami i Aktorkami: Cate Blanchett

16:15 | Czwartek, 6 sierpnia 2020

Kino Muza w Poznaniu

Film

12 zł

12 zł

W sierpniu zapraszamy Was na filmowe spotkania w Kinie Muza z Waszymi ulubionymi aktorami i aktorkami, którzy Fani kina wybrali w facebookowym plebiscycie!
Pokażemy Wam filmografię gwiazd kina, których samo oglądanie na dużym ekranie wywołuje nie lada radochę! Przyjemność jest tym większa, że cena biletu to jedyne 12 zł. Nadrabiajcie filmowe zaległości i rozkoszujcie się różnymi wcieleniami Waszych ulubionych gwiazd.

------------

[ TERMINARZ PROJEKCJI ]
Czwartek, 6 sierpnia

godz. 16:15
"MANIFESTO", reż. Julian Rosefeldt, Niemcy, 2015, 95 min.

Niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett ("Carol”, "Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.

godz. 18:30
"CAROL", reż. Todd Haynes, USA / Wielka Brytania, 2015, 118 min.

"Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

godz. 21:00
"KAWA I PAPIEROSY", reż. Jim Jarmusch, Japonia / USA / Włochy, 2003, 96 min.

Seria epizodów, w których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.

------------

Bilety: 12 zł

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej