Going. | Dziady - Łysy Pingwin

DZIADY, duet estradowy ( Olaf Deriglasoff / Grzegorz Nawrocki) wykonujący piosenki autorskie z bogatego repertuaru zgromadzonego na przestrzeni wielu lat nieprzerwanej działalności artystycznej w przedziwnych zespołach tzw. sceny niezależnej. W swoich utworach łączą elementy wodewilu, country, punk rocka i trójmiejskiego big beatu. Grają utwory legendarnych zespołów, które sami kiedyś tworzyli lub nadal tworzą (Dzieci Kpt. Klossa, Kobiety, Kury, Apteka, Pudelsi, Homo Twisti itd...)
Dziady to czysta energia nieskażona zbytnio intelektem, radość wspólnego grania i dzielenia się tym przeżyciem z innymi.

Olaf Deriglasoff: muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent i wydawca muzyczny. Swą drogę muzyczną zaczął na poczatku lat osiemdziesiątych zakładajac punk rockowy zespół Dzieci Kpt. Klossa, wraz z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Po rozpadzie grupy w roku1986 udzielał się jako muzyk i współtworca muzyki i tekstów w wielu grupach rockowych i alternatywnych, m.in.: Apteka, Homo Twist, Pudelsi, Kury, Kazik, Yugoton, KNZ, stając się jedną z istotnych postaci krajowej sceny niezależnej. Obecnie leader rockowej formacji firmowanej własnym nazwiskiem.

Grzegorz Nawrocki - muzyk, kompozytor, autor tekstów. Swoją pierwszą grupę prowadził w Berlinie w latach 1989-1993. Po powrocie do Trójmiasta założył zespół Ego, z którym w roku 1997 nagrał psychodeliczno rockowy album ?Światowid?. Popularność i zwrócenie uwagi krytyków przyniosła Nawrockiemu jednak dopiero działalność w założonej przez niego grupie Kobiety, która działa do dziś. Współpracował też z innymi muzykami (Robert Brylewski, Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Olaf Deriglassoff) w różnych projektach muzycznych (Kury, Yugoton, Czan, Kaszebe, Warszawa Gdańska). W 2013 roku muzyk powołał do życia swój nowy, tym razem solowy projekt Nawrocki Folk Computer Band, zwrócony ku akustycznym brzmieniom i klimatom z pogranicza mrocznego country i punk-bluesa.

Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych biletów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej