Going. | Startdust Memories - Chłodna 25

Startdust Memories

21:00 | Wtorek, 9 grudnia 2014

Chłodna 25

Koncert

15 zł

15 zł

STARDUST MEMORIES dark country | space folk

Stardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR.
Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę - od korzennego amerykańskiego bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej muzyki alternatywnej.

Specyficzny klimat stardustowych kompozycji kreują głębokie typowe dla produkcji z lat 60? pogłosy. Mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty połączone są z akustycznym brzmieniem mandoliny i kontrabasu.

Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako 'dark country' oraz 'space folk'.

Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej.
Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów.

Na przełomie 2013/2014 roku Stardust Memories rozpoczęli pracę nad debiutancką, w pełni autorską płytą, której wydanie planują na początek 2015 roku. Zwiastuje ją klip do utworu "Wishlist", zarejestrowany podczas sesji na żywo w czerwcu 2013r:

Zespół został doceniony w ogólnopolskim konkursie ?SKODA Auto Muzyka? (wyróżnienie dziennikarzy Piotra Metza i Piotra Stelmacha). W kwietniu 2014 Stardust Memories zagrali koncert przed Rykardą Parasol zorganizowany z okazji V urodzin warszawskiego klubu Powiększenie. W październiku 2014 zdobyli nagrodę dla najlepszego zespołu na toruńskim
festiwalu Audiowizje.

Skład:
Magdalena Nowakowska - wokal, perkusjonalia
Maciej Bąk - gitara elektryczna, wokal
Artur Hołuszko - mandolina
Marcin Bocian - kontrabas, gitara basowa
Michał Stawarz - perkusja

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej