Going. | Pożegnalna trasa KNŻ - Sala Wielka CK Zamek

Kazik Na Żywo rusza w ostatnią trasę! Grupa zaczyna w lutym pożegnalne turnee, które rozpocznie się 12 lutego w Zielonej Górze, zahaczy m.in. o Poznań, Wrocław, Łódź i Edynburg, aby 26 kwietnia zakończyć się w Londynie.

W Poznaniu muzycy wystąpią 13 lutego 2015 w Sali Wielkiej CK Zamek.
Początki KNŻ sięgają 1992 roku, kiedy to zespół koncentrował się przede wszystkim na graniu materiału z solowych płyt Kazika Staszewskiego. W późniejszych latach powstawało coraz więcej autorskich utworów, a KNŻ zainteresowali się nie tylko promotorzy polscy, ale również zagraniczni ? stąd m.in. wyjazd zespołu do Nowego Jorku, gdzie KNŻ wystąpił w legendarnym klubie CBGB. KNŻ tworzą: Kazik Staszewski, Adam ?Burza? Burzyński, Robert ?Litza? Friedrich, Michał ?Kwiatek? Kwiatkowski i Tomasz Goehs.

Koncertowa aktywność przez lata stanowiła podstawę działalności zespołu, a skład (pomimo przerw w działalności) szczelnie wypełniał sale koncertowe w całej Polsce. KNŻ ma na koncie pięć płyt ? ostatni album, ?Bar La Curva?, ukazał się w listopadzie 2011 roku.

Na początku listopada tego roku zespół oświadczył, że kończy działalność. Zaplanowana na pierwszy kwartał 2015 roku trasa ?Ostatni koncert w mieście? ma być pożegnaniem KNŻ z polską publicznością. Koncert w CK Zamek będzie więc ostatnią możliwością zobaczenia Kazika Na Żywo w Poznaniu.
Co powiedział o rozstaniu sam Kazik Staszewski? Lider przyznał, że kapela zakończy swą działalność trasą koncertową pod hasłem ?Ostatni koncert w mieście?. Jako, że Robert ?Litza? Friedrich prężnie działa w Arce Noego, 2Tm2,3 oraz Luxtorpedzie, brakuje mu czasu na granie z KNŻ. Według Kazika, warunkiem działania zespołu jest to, by grał w takim składzie, w jakim reaktywował się w 2008 roku, po czteroletnim zawieszeniu działalności.
 
KNŻ pożegnalna trasa
12.02 - Zielona Góra
13.02 - Poznań
14.02 - Szczecin
15.02 - Wrocław
22.02 - Łódź
26.02 - Kraków
6.03 - Warszawa
25.04 - Edynburg
26.04 - Londyn

13 lutego 2015 Poznań

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej