Going. | Andy Burrows - Hydrozagadka

Andy Burrows przyjedzie do Warszawy na jedyny polski koncert! Były perkusista zespołu Razorlight, wystąpi 6 lutego w warszawskiej Hydrozagadce. Koncert będzie promował najnowszy album Brytyjczyka ? ?Fall Together Again?.
Andy Burrows to muzyk niezwykle aktywny na brytyjskiej scenie. Karierę zaczynał jako perkusista grupy Razorlight, z którą pracował do 2009 roku. Później muzyk występował z We Are Scientists, założył także grupę I Am Arrows.

Jego pierwszy solowy album "The Colour of My Dreams" został nagrany kiedy jeszcze występował z Razorlight. Kolejne wydawnictwo zatytułowane "Sun Comes Up Again" przyszło już z nowym zespołem I Am Arrows i zostało wydane w 2010 roku. Trzecią solowa płytę "Company" Andy Burrows wydał dwa lata później.

Choć Burrows skupia się przede wszystkim na karierze solowej, niejednokrotnie współpracował z innymi artystami ? stąd m.in. wspólny projekt z wokalistą Editors, Tomem Smithem (Smith & Burrows z 2011 roku) czy udział Burrowsa w nagraniach debiutanckich płyt Delilah i Toma Odella. W 2013 roku Andy Burrows został nominowany do nagrody BAFTA Craft Award za skomponowanie wspólnie z Ilanem Eshkeri muzykę fo filmu "The Snowman and The Snowdog".

Andy Burrows ma na swoim koncie wydanie czterech autorskich płyt. Ostatnia z nich, ?Fall Together Again?,  nagrana w studio Bryn Derwen w Północnej Walii, ujrzała światło dzienne 20 października 2014 roku. Brzmienie krążka nawiązuje do pierwszych solowych albumów Paula McCartneya oraz do muzyki nadawanej w połowie lat 70. przez rozgłośnie radiową American FM. Album promują single ?As Good As Gone? i ?See A Girl?.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej