Going. | Jelonek - Klub Stodoła

Goście Jelonka: Normalsi

11 grudnia powroci do nas prawdziwa sceniczna bestia, Michał Jelonek! To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Możecie być pewni, że podczas występu nie zabraknie spontanicznej ?bieganiny?, ?chorych? choreografii, punkowego ?gibania się?, scenicznych fajerwerków, demonicznych atrakcji oraz mrocznych niespodzianek. Jego występy zachwycają zarówno fanów muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Jelonek, potupując groźnie raciczką, zaprasza serdecznie wszystkich na koncerty klasycznie masakrujące, na których udowodnimy sobie i innym, że przy Chopinie świetnie wchodzi się w zakręty w pogo, Beethoven doskonale nadaje się do mrocznego gibania i ocieractwa o współtowarzyszki, rzyszy lub rzyszątka, Paganini jest wręcz stworzony do tworzenia ?ścianki?, Vivaldi do robienia ?młyna?, już nie mówiąc o Rossinim, przy którym wyśmienicie ?zakuca? się porządek koncertowy przy pomocy skomplikowanego i ekstremalnie niebezpiecznego kucania i podskakiwania jak demoniczne jamniczki miniaturki!!!

Mamy nadzięje że Wy też dołączycie do tego ?zderzenia? :)

Jelonek 11 grudnia zatupie na deskach Stodoły, a w ramach przedświątecznego prezentu zaprezentuje co nieco z nowego albumu!

NORMALSI

Twórczość Normalsów intryguje ? napisał miesięcznik ?Teraz Rock? ? muzycznie osadzona w grunge`u, tekstowo dość poetycka, z konceptualnym zarysem poszczególnych albumów?.
Debiut płytowy Normalsów - album ?Soliloquium? , wydany w 2005 r., i ? Dekalog czyli Piekło Muzykantów? ? wydany rok później, okazały się sukcesem artystycznym. W roku 2007 Ministerstwo Edukacji i kuratorzy oświaty nagradzają płytą Normalsów najlepszych maturzystów w kraju.

Bogaty dorobek twórczy Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego jest widowisko rockowe ?Łajza? (prapremiera ? styczeń 2013 r.) Oparte na tekstach i muzyce Normalsów widowisko muzyczno-taneczne , wyreżyserowane zostało przez Artura Żymełkę . Spektakl muzyczny ?Łajza? przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną ? w tym przypadku to dzieła J.S. Bacha w interpretacji skrzypka Michała Jelonka. Spektakl ?Łajza? zdobył ?Złotą Maskę?, w ciągu dwóch sezonów został zagrany kilkadziesiąt razy, w tym w Warszawie w Sali Kongresowej, na międzynarodowym festiwalu tanecznym w Lądku Zdrój.

Działalność Normalsów nie ogranicza się do koncertowania i nagrywania albumów płytowych (ostatni to ?Pokój z widokiem na wojnę? ? 2009). Zespół w latach 2008 ? 2011 co roku organizował trasy koncertowe w Polsce, promujące Łódzką Scenę Muzyczną, czyniąc z nich objazdowy festiwal prezentujący dokonania łódzkich formacji rockowy. Zespół Normalsi tworzą: Piotr Chypis Pachulski ? gitary, wokal, Miroslaw Koniu Mazurczyk ? gitary, Przemek Wyrwas ? gitara basowa, Grzegorz Szelewa ? perkusja

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej