Going. | Joris Voorn - Dawne Liceum im. Klementyny Hoffmanowej,

Joris Voorn to jeden z zawodników wagi ciężkiej. Wyróżniają go extatyczny i energetyczny styl oraz niekończące się sety, razem wiodąc do władania najlepszymi parkietami świata.

Są tacy, którzy żeby oddać się świątecznej rozpuście, wcześniej stosują różne diety lub katują się na siłowni. Ja do nich nie należę ? w piątek przed Wigilią pójdę po prostu do 1500 m2. Kto kiedykolwiek słyszał o Jorisie Voornie, ten wie, że przy jego kawałkach nie da się spokojnie podpierać ścian. Ostatnim razem kiedy grał w Warszawie, zaserwował ośmiogodzinny trening do rana. Ostatnich tancerzy siłą ściągano z parkietu. Doskonałe wyczucie melodii, lekkość w łączeniu różnych stylów i intuicyjne konstruowanie bitów sprawia, że Voorn jest uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych didżejów, a o remiksy proszą go takie sławy jak Paul Kalkbrenner, Sebo K czy Len Faki.

Jego kariera to pasmo sukcesów ? docenione pierwsze EP­ki, fantastyczne występy na festiwalach i w klubach na całym świecie oraz kompilacja ?Balance 014?, na której zmiksował ponad 100 utworów. Zacznijcie już teraz przygotowywać formę, bo chcecie czy nie, będziecie tańczyć.
 
Swoją przygodę rozpoczął w 1997 roku inwestując w MC-303 i eksperymentując z dźwiękami syntezatorów i drumloopów. Już pierwsza EPka okazała się wielkim sukcesem, osiągając uzanie Carla Craiga, DJ Rusha czy Laurenta Garniera. Po tym sukcesie Voorn wydał debiutancki album "Future History" w którym zawarł 3 lata pomysłów i inspiracji. Po drugim albumie poszedł w ślady Holdena i Lee Burridge dzięki czemu powstała kolejna perełka w świecie muzyki eletronicznej - kompilacja Balance 014, która osiągnął ogromny sukces komercyjny.

Nic dziwnego - to epicka mieszanka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Balans 014 osiągnął rzadki stan harmonii łącząc różnorodność ze spójnością, co czyni go idealnym zarówno dla techno maniaków jak i niedzielnych odbiorców tego gatunku. Od czasu kompilacji Voorn nieustannie podróżuje wypełniając stadiony i największe kluby świata. Jego wytwornia Rejected dostarcza tracki wagi ciezkiej, ktore tak jak najwiekszy hit "Sweep the floor" regularnie zamiataja parkiety swiata.

Od ostatniej wizyty Holendra minęły 4 lata, ale warto przypomniec, że w Warszawie i Poznaniu grał po 8 godzin budząc euforyczne reakcje. Nic dziwnego bo sety Jorisa to niekończąca się pompka powodująca, że na pewno nie zechcecie zejść z parkietu do rana.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej