Going. | President Bongo - Nowa Jerozolima / Patio

Pochodzący z mroźnej Islandii President Bongo to tak naprawdę Stephan Stephensen, jeden z założycieli Gus Gus. Od czasu powstania zespołu w 1995 roku, wielokrotnie zmieniał się jego styl i skład, ale President Bongo wciąż pozostaje czołową postacią ekipy z Reykjavíku. Największy rozgłos przyniósł im wydany w 2011 roku - ósmy z kolei - album ?Arabian Horse?, który spowodował, że zespół zapracował na status headlinera na wielu europejskich festiwalach.
[symple_testimonial by="Aktivist!" fade_in="false"]Wikingowie nie uśmiechają się na zdjęciach. Stephan Stephensen też nie. Ten ukrywający się pod pseudonimem President Bongo muzyk to mózg Gus Gus, chyba najpopularniejszej u nas (no dobrze, obok Sigur Rós) kapeli z Islandii. W jego rodzimej kapeli trwa dobra passa ? po słabszym okresie nagrali dwie świetne płyty, a ostatnią, ?Mexico?, grali też w Polsce na koncertach. Fanom zespołu nie trzeba przypominać, że muzycy często występują ze setami didżejskimi. W miesiąc po występie Gus Gus brodaty technowiking znów najedzie słowiańskie kluby ? tym razem sam ze swoim miksem głębokiego, transowego house?u.[/symple_testimonial]
 
Stephan Stephensen nie ogranicza się jednak do działalności z Gus Gus. W 2010 roku nagrał singiel z dOP, a z Jackiem Schidtem tworzy kolektyw Gluteus Maximus. Spod ich ręki wyszło kilka epek wydanych w labetu Radio Bongo, dystrybuowanego przez słynny koloński Kompakt. Panowie wydali też wiele house?owych remixów, m.in. Ady, Sigur Rós, Trentemöllera i, co dość oczywiste, Gus Gus.
To, co cechuje sety Stephensena, to spontaniczność i nieprzewidywalność. President Bongo lubi integrować się z publiką, którą w kilka sekund potrafi wprawić w szał zabawy. Jak sam opisuje: ?uderzam tam, gdzie boli najbardziej ? i to ze zdwojoną siłą!?. W zeszłym roku na festiwalu Audioriver President Bongo zagrał razem z Gus Gus fenomenalny koncert, tym razem warszawska publiczność zobaczy jego set didżejski w klubie Nowa Jerozolima, już 19 grudnia!
[video id="X_MB0bmymtE" site="youtube"][/video]
 
President Bongo
13 grudnia 2014, Warszawa
Nowa Jerozolima, Al Jerozolimskie 57
Start: 23.00
Cena biletów: 20/30 zł

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej