Going. | Grażyna Auguścik - Klub Kultury Saska Kępa

Grażyna Auguścik

jej artystyczny życiorys to opowieść o skromnej do dziś dziewczynie ze Słupska, która muzyczną podróż rozpoczęła od nauki gry na gitarze w lokalnej szkole muzycznej. W latach 80-tych, po osiągnięciu wielu sukcesów na polskich scenach zdecydowała się wyjechać na studia do Berklee College of Music w Bostonie i zanim skończyła tę jedną z najsłynniejszych jazzowych szkół świata zdążyła już na dobre zaistnieć na najbardziej konkurencyjnym z jazzowych rynków.
Od dawna mieszka na stałe w Chicago. Często gra również koncerty w Polsce.
Potrafi uwieść największe sale koncertowe wypełnione po brzegi wymagającą publicznością, jak i dać z siebie wszystko dla kilkunastu osób. Kocha muzykę, od lat będąc jej oddana bez reszty.
Grażyna Auguścik od lat współpracuje z młodymi muzykami z Chicago. Kiedy ma okazję, chętnie gra też z największymi nazwiskami. Śpiewała między innymi z Jimem Hallem, Johnem Medeskim, Michaelem Breckerem i Patricią Barber. Jak sama powiedziała: "głos jest potęgą", a ci, którzy przychodzą po raz pierwszy na jej koncert na zawsze zostają jej wielbicielami.
Towarzyszyć jej będzie znakomity pianista, Andrzej Jagodziński.

O CYKLU KONCERTÓW

"Cały ten jazz!" w Klubie Kultury Saska Kępa

"LIVE!?
Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale - co równie ważne - także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.
Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.
Cykl "Cały ten jazz! LIVE!" podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej