Going. | Odpalenie neonu gazeciarza - państwomiasto

Odpalenie neonu gazeciarza

18:00 | Środa, 17 grudnia 2014

państwomiasto

Inne

Free

Free

Stało się, Państwomiasto przywraca kolejny neon! Po odpaleniu dwóch napisów nad naszym wejściem i przywróceniu na Andersa 55 letniego neonu ?Galskór?, przyszła kolej na znajdujący się przy Placu Konstytucji dawny neon kiosku Ruchu ? sympatycznego gazeciarza w kaszkiecie. Neon powraca na swoje miejsce w dawnej formie, będzie wyglądał dokładnie tak samo jak 50 lat temu ? będzie się świecił na biało, a kaseton zastąpi elegancki napis ?RUCH? z neonowych rurek.

Sponsorem restauracji neonu jest Bank BPH, który przekazał nam fundusze na realizację projektu w ramach akcji Make Life Fair. Wykonaniem neonu zajmuje się warsztat pana Jacka Hanaka. Państwomiasto będzie dbać o neon i doglądać, by zawsze był zapalony.

Mamy nadzieję, że mimo temperatury i przedświątecznej gorączki zachcecie uczestniczyć w tym symbolicznym i ważnym dla nas wydarzeniu, jakim będzie odpalenie neonu. Nie posiadamy się ze szczęścia, że po raz kolejny uda nam się przywrócić ten maleńki fragment dawnej Warszawy!

12 XII ? 18:30 ? SPOTKANIE I PROJEKCJA FILMU - PAŃSTWOMIASTO

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tematom takim jak: Skąd się bierze tęsknota za Warszawą, która przeminęła? Co wyróżniało warszawskie neony? Skąd wziął się trend ich przywracania? Co nas w nich czaruje?

Udział wezmą:

Patrycja Jastrzębska - twórczyni projektu Tu było, tu stało, współzałożycielka Stowarzyszenia Masław, historyk sztuki, animatorka kultury, autorka tekstów o sztuce współczesnej, warszawianka ? wolanka

Wojciech Kacperski ? socjolog, przewodnik po Warszawie, miejski felietonista ?Kultury Liberalnej?. Interesuje się miastotwórczą rolą kawiarni, miejskimi ruchami społecznymi oraz współczesną architekturą. Pracuje w Wydziale Estetyki Przestrzeni Publicznej w Urzędzie m.st. Warszawy

Spotkanie poprowadzi:

Wiktor Jędrzejewski - dyrektor Projekt: Polska, szef lokalu Państwomiasto

Po tej części zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego" Neon "w reż. Erica Bednarskiego

Tego dnia na naszych ścianach można będzie obejrzeć zdjęcia dokumentacji wybranych neonów ze zbiorów Archiwum m. st. Warszawy.

17 XII ? 18:00 ? ODPALENIE NEONU ? MARSZAŁKOWSKA (po prawej stronie od kas Teatru Polonia)

Punktualnie o godz. 18 po latach przerwy rozbłyśnie ?Gazeciarz? . Przyjdź chwilę wcześniej ? powiemy kilka słów, rozdamy okolicznościowe przypinki, poczęstujemy gorącą herbatą. To nie wszystko, co dla was przygotowujemy ? więcej szczegółów wkrótce!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej