Going. | Nocny bieg z Noamem Chomskym - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Nocny bieg z Noamem Chomskym

18:00 | Niedziela, 14 grudnia 2014

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Inne

Free

Free

W ramach wystawy ?Ustawienia prywatnosci. Sztuka po internecie? zapraszamy na ostatni bieg z amerykańskim kolektywem DIS, któremu tym razem będzie patronować filozof i działacz polityczny Noam Chomsky.

DIS to jedna z najbardziej znanych i progresywnych grup artystycznych związanych z nurtem postinternetowym. W swoich interdyscyplinarnych projektach, do których można zaliczyć ich kultowy ?DIS Magazine?, sesje mody, jak również autorską bazę fotografii stockowej, kolektyw DIS eksploruje alternatywny język wizualny. Często sięga po estetykę reklamy i dizajnu korporacyjnego, poddając je przewrotnej, humorystycznej interpretacji.

Great Thinkers Tech Fit - to specjalna odzież sportowa zaprojektowana przez DIS. Na ubraniach znalazły się twarze ?modnych? wśród lewicowych środowisk filozofów (np. Slavoja Žižka, Noama Chomsky?ego i Bell Hooks), których wizerunek posłużył w kreowaniu produktu. DIS reinterpretuje strategię brandingu i marketingu nie tylko wobec przedmiotów, ale i ludzkiej tożsamości, zadając pytanie o nasze współczesne aspiracje związane z kultem ciała i konsumpcją idei.

Cykl performansów został pomyślany jako zabawa z konwencją nocnych biegów, w których biegacze i biegaczki w strojach Great Thinkers Tech Fit przemierzają ulice Warszawy pod osłoną nocy. Ostatni bieg odbędzie się po schodach na 43. piętro Hotelu Intercontinental.

Zapraszamy do udziału osoby w dobrej kondycji fizycznej.

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ NA STRONIE: http://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/dis-magazine-great-thinkers-tech-fit-2

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej