Going. | Hardkor Disko - Bar Studio

Spotkanie z twórcami filmu oraz premiera wydawnictwa DVD + Soundtrack.
Prowadzenie : ANNA BIELAK

Kinowa premiera głośnego filmu Krzysztofa Skoniecznego ?Hardkor Disko? miała miejsce w kwietniu 2014 roku. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w pierwszym kwartale roku. Film nie tylko miał świetne przyjęcie w gronie recenzentów oraz kinomanów w Polsce i na świecie. ?Hardkor Disko? pokazywany był na międzynarodowych festiwalach i przeglądach, gdzie zdobył liczne wyróżnienia oraz zyskał spore uznanie, a odtwórcy głównych ról docenieni zostali za kreacje aktorskie.

W ostatnim czasie film otrzymał 3 nagrody podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni w kategorii Najlepszego Debiutu Reżyserskiego, Najlepszego Debiutu Aktorskiego i za Najlepsze Zdjęcia oraz wygrał Konkurs Filmów Polskich na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage.

Ponadto film znalazł się w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS Camera w Krakowie, 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, Oaxaca Film Fest w Meksyku, 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu, 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus, a także pojawił się na tak prestiżowych imprezach jak Filmmakers Academy na MFF w Locarno czy Fantastic Fest w Austin (Texas, USA). Kolejne nagrody to m.in. Nagroda Publiczności na MFF w Pradze (Fresh Film Fest), Nagrody 33. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych ?Młodzi i Film?: Wielki Jantar 2014 dla Najlepszego Debiutu pełnometrażowego, Jantar 2014 za główną rolę kobiecą (Agnieszka Wosińska), Jantar 2014 za główną rolę męską (Marcin Kowalczyk), a także wyróżnienia specjalne na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i MFF w Petersburgu (Beginning Fest) oraz wyróżnienie honorowe Jury za reżyserię na 14.Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sopot Film Festival.

W ?Hardkor Disko? muzyka odgrywa jedną z głównych ról i jej opracowanie tworzone było już na etapie pracy nad scenariuszem. Ścieżka dźwiękowa płynnie przechodzi od utworów dedykowanych pokoleniu naszych rodziców ? ?pokoleniu disko? (Haendel, Dwa Plus Jeden, Anna German czy Dezerter), do dopełniających ją współczesnych gatunków muzycznych charakterystycznych dla ?pokolenia hardkoru? takich jak ambient, hip-hop czy electro punk (Mary Komasa, Sorry Boys, Łona/Webber, Slutocasters). Równie istotny w filmie jest kreacyjny dźwięk ? tła i atmosfery dźwiękowe mające swoje źródło w muzyce eksperymentalnej, które również znalazły się na soundtracku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej