Going. | Niech szczezną internety! - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Orlińskim, publicystą ?Gazety Wyborczej?, autorem książki ?Internet. Czas się bać? oraz popularnego bloga ?Ekskursje w dyskursie?.

?Internet nie jest zagrożeniem?, ?W sieci wszyscy jesteśmy twórcami?, ?Wszyscy korzystają z ekonomii dzielenia? - takimi hasłami wciąż operują internetowi badacze i aktywiści, a do tych haseł politycy dostosowują stanowione prawo. Szary obywatel codziennie czuje, że te teoretyczne hasła mają się nijak do praktyki, ale siedzi cicho. Wiadomo, krytyka Internetu nie jest mile widziana. Internet to postęp, a postępu nie wolno krytykować.

Dlatego ktokolwiek ośmieli się zapostulować, żeby Twitter nie prowokował wirtualnego linczowania, Facebook szanował prywatność, a Google nie stosował praktyk monopolistycznych - tego zaraz nazwą analogowym leśnym dziadkiem, który nie rozumie swoich czasów. Podczas tego wykładu złamiemy to tabu. Będzie mowa o złej stronie Internetu - o tym, jak siecią zawładnęły monopolistyczne korporacje i jak wszyscy tracimy na ?ekonomii dzielenia?. Że dalece nie wszyscy są twórcami, a Internet jest ogromnym zagrożeniem dla naszych podstawowych swobód obywatelskich i dobrobytu. Porozmawiamy też o tym, czy z tej bezwyjściowej sytuacji da się jednak znaleźć jakieś wyjście?

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej