Going. | PlayBack Play - Różne miejsca

Adwent. Okres ciszy i oczekiwania na powrót Chrystusa. Gniew Pański, plagi i nieszczęścia dla grzeszników; wielka radość dla wiernych sługów Pana. Słowa-klucze: panika, niepokój, zagłada, zaślepienie.Tegoroczne Playback Play poświęcone będzie jednej z wersji tej historii ? wydarzeniom z niewielkiego węgierskiego miasta opisanym w ?Melancholii sprzeciwu? przez László Krasznohorkaia. Ich centralnym punktem jest nieoczekiwana wizyta cyrku z gigantycznym, martwym wielorybem. To niepozorne wydarzenie uruchamia adwentową maszynę: czas oczekiwania przemienia się w panikę, panika w rozróby, rozróby w zagładę a wszystko to w gęsty opis jednej z najważniejszych postaw moralnych współczesnego świata, nazwaną przez wybitnego pisarza melancholią sprzeciwu.W ramach krótkich rezydencji w Warszawie, artyści zaproszeni do udziału w Playback Play przygotują muzyczną adaptację książki. Wprowadzenie do historii, ?Stany nadzwyczajne? przedstawi współzałożyciel grupy Faust, Jean-Hervé Péron, główny rozdział ? Phil Minton a część finałową, ?Wyprowadzenie?, legendarny twórca Pere Ubu, David Thomas. Towarzyszyć im będą: Gerard Lebik, DJ Lenar, David Maranha, Jerzy Rogiewicz, Zsolt Sőrrés. Wszystko zacznie się jednak od prezentacji filmowej adaptacji książki, ?Harmonii Werckmeistera? autorstwa Béli Tarra oraz ?filmu dla ucha? na jej podstawie w wykonaniu DJ-a Lenara.

Na orbicie ?Melancholii sprzeciwu? znajdą się kolejne wydarzenia adwentowe. Będzie wśród nich ?Msza? Joanny Halszki Sokołowskiej z towarzyszeniem chórem a także jej własne opracowanie cyklu pieśni Franza Schuberta i Wilhelma Müllera ?Winterreise?. Na zakończenie ? Richard Youngs w ramach swojego pierwszego pobytu w Warszawie wykona po raz pierwszy na żywo kompozycję własnego autorstwa pt. ?Advent? w towarzystwie Davida Maranha oraz Wacława Zimpla.

12/12/2014
* Dwa Osiem, Zamoyskiego 26a (20 PLN)
18.00: Béla Tarr: Harmonie Werckmeistera ? projekcja filmu
20.30: DJ Lenar: koncert solowy wokół ściezki dźwiękowej filmu Beli Tarra
21.30: Joanna Halszka Sokołowska solo: Winterreise
22.30: Jean-Hervé Péron, Zsolt Sőrrés, Jerzy Rogiewicz: Melancholia sprzeciwu, rozdział I: Stany Nadzwyczajne

13/12/2014
* Komuna// Warszawa, Lubelska 30/32 (10 PLN)
19.00: Joanna Halszka Sokołowska z chórem: Msza
* Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kawęczyńska 53
21.00: Phil Minton, Gerard Lebik, David Maranha: Melancholia sprzeciwu, rozdział II: Harmonie Werckmeistera
* Dwa Osiem, Zamoyskiego 26a (10 PLN)
23.00: Richard Youngs solo

14/12/2014
* Teatr Powszechny, Zamoyskiego 20 (30 PLN)
20.00: David Thomas, DJ Lenar, David Maranha, Jerzy Rogiewicz, Zsolt Sőrrés: Melancholia sprzeciwu, rozdział III: Sermo Super Sepulchrum
* Dwa Osiem, Zamoyskiego 26a (10 PLN)
22.00: Richard Youngs, David Maranha, Wacław Zimpel: Advent

15/12/2014
* Lokal A-I-R, Marszałkowska 9/15
21.00: Phil Minton, Gerard Lebik

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej