Going. | Tylko kochankowie przeżyją - Kino Muranów

Tylko kochankowie przeżyją

21:00 | Piątek, 19 grudnia 2014

Kino Muranów

Film

20 zł

20 zł

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy ?Broken Flowers?, ?Truposza? i ?Ghost Doga?, który tym razem zdaje się mówić ? tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie ?Tylko kochankowie przeżyją? są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Adam (Hiddleston), jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy ? Ava (Wasikowska).

?Wybitny film? charakterystyczny i spełniony?? ? pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. ?Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką ? muzyką, płytami, książkami, miłością ? i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty?.

Tytuł oryginalny: Only Lovers Left Alive
Język: angielski
Reżyser: Jim Jarmusch
Występują: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt
Kraj produkcji: Wlk. Brytania, Rumunia, Francja
Rok produkcji: 2013
Data premiery: 07.03.2014
Czas trwania: 120 min.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej