Going. | Tazartes / Romańczuk / Załęski + Kurek - CSW

Tazartes / Romańczuk / Załęski + Kurek

19:00 | Sobota, 20 grudnia 2014

CSW

Koncert

20 zł

20 zł

Ghédalia Tazartes + Paweł Romańczuk + Andrzej Załęski
Piotr Kurek solo
koncert w ramach Programu Strefa GŁOSY / TYDZIEŃ PERFORMANCE

Ghédalia Tazartes ? francuski artysta tureckiego pochodzenia. Jego twórczość wymyka się wszelkim kategoriom i pozostaje jedynym w swoim rodzaju, osobnym głosem operującym na pograniczu poezji, muzyki i sztuki dźwięku. Tajemniczy nomada, który od blisko czterdziestu lat tworzy własny język (dosłownie i w przenośni), oparty na prawdziwej i wymyślonej muzyce etnicznej, poezji, noise, blues i muzyce konkretnej. Potrafi zarówno wciągnąć publiczność w swoją rytualną, transową opowieść, jak i poruszyć słuchaczy piękną i smutną melodią. Bezkompromisowy i ponadczasowy mistyk, pieśniarz stojący nieco obok wszelkiej tradycji, a jednocześnie nieodłącznie z nią związany i bezustannie ją reinterpretujący. Płyty nagrywa bardzo rzadko, występuje nie za często, mimo to uznawany jest za artystę kultowego, potrafiącego przyciągnąć i zahipnotyzować zarówno publiczność dużych sal koncertowych, jak i bardziej kameralnych wystąpień. Podczas warszawskiego koncertu wystąpi z Pawłem Romańczukiem i Andrzejem Załęskim, z którymi wcześniej spotka się w studiu Rogalów Analogowy na sesji nagraniowej.


Paweł Romańczuk ? muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Założyciel wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, w ramach której realizuje własne potrzeby artystyczne. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.


Andrzej Załęski ? muzyk, perkusista, filmowiec. Grał w zespołach Multicide, 3 Metry, Za Siódmą Górą, Mitch and Mitch. Współpracował min. z Joe Giardullo, Eugenem Chadbournem, Charlesem Haywardem, Johnem Hegre, Tatsuyą Yoshidą, Pavlem Fajtem, Sylvie Courvoisier, Vinzem Vonlanthenem, zepołem Małe Instrumenty, Johannesem Bergmarkiem, Ralfem Wehovskym, Jerzym Mazzollem, Andrzejem Przybielskim, Praffdatą, Komorą A, Jackiem Staniszewskim, Robertem Nizińskim. Współtwórca Komuny Otwock, współpracował z teatrami Gardzienice i Akademia Ruchu. Od 1993 kurator Programu Strefa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.


Piotr Kurek ? mieszka w Warszawie muzyk, znany z projektu ?Piętnastka? oraz kilku solowych albumów wydanych przez wytwórnie Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego - Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon) oraz niezależnymi choreografami i reżyserami, m.in. Anną Ladas, Joanną Grabowiecką, Ryszardem Kalinowskim i Robertem Drobniuchem. Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych, m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), Transmediale (Berlin).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej