Going. | The Dumplings - Cafe Kulturalna

The Dumplings, jedno z największych objawień muzycznych ostatnich lat w Polsce zagrają w styczniu w Cafe Kulturalnej!

Fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce. Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek, chwytliwe melodie i antyteza gwiazdorstwa. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów.

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na facebooku (aktualnie jest ich ponad 45 tysięcy) a wraz z internetowym rozgłosem pojawiły się koncerty, których zagrali już około 70 od września 2013.

2014 rok był dla zespołu czasem intensywnej pracy. W styczniu nagrywana była płyta w domowym studiu Bartosza Szczęsnego z Rebeki (który był producentem krążka). Piosenki The Dumplings znalazły się w filmie ?Facet (nie)potrzebny od zaraz? i spektaklu ?ONY Teatru im. Juliusz Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Powstała także muzyka specjalnie napisana przez Kubę do spektaklu ?Elling? w Teatrze Śląskim w Katowicach. Premiera albumu ?No Bad Days? (13.05.2014) zbiegła się z koncertami w Anglii na festiwalach Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton i Londynie. Płyta promowana była koncertowo przez całe lato i jesień 2014 (m.in. OFF Festival, Grape Festival na Słowacji czy United Island w Pradze).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej