Going. | Blackpaperplanes - Klubokawiarnia Chmury

Koncert Blackpaperplanes + The Sky Is + Skinny Girls

Blackpaperplanes
Post-rockowy kwartet z Białorusi. To ich pierwszy koncert na pierwszej europejskiej trasie grupy. Coś dla wielbicieli/ek brzmień spod znaku Porcupine Tree i 65daysofstatic.

Skinny Girls to jednoosobowy projekt grający piosenki o miłości w czasach post-kultury i daleko z betonu świecie. Chude dziewczyny i grube jointy, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, seks i przemoc.

The Sky Is sami nie lubią do końca określać gatunku jaki reprezentują, jednak inspirując się takimi zespołami jak If These Trees Could Talk, Explosions In The Sky, Maserati czy The Appleseed Cast śmiało można ich zakwalifikować jako przedstawicieli post-rocka czy też muzyki instrumentalnej.

Zadebiutowali jesienią 2012 roku wydając swoją pierwszą EPkę, która zebrała wiele bardzo pozytywnych opinii w kraju jak i za granicą , a jeden z meksykańskich serwisów umieścił ją nawet w swoim rankingu najlepszych wydawnictw roku 2012, lokując ją koło płyt takich zespołów jak właśnie If These Trees Could Talk czy szwajcarski Leech, który waszawiacy supportowali wiosną 2013 roku w Hydrozagadce.

W ich utworach znaleźć można wszystko: spokojne, nastrojowe melodie, zapętlające się w głowie kosmiczne solówki, czy wbijający w ziemię dźwięk przesterowanych gitar.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej