Going. | Fusion Generation Project - Klub Makulatura

Fusion Generation Project

20:00 | Sobota, 10 stycznia 2015

Klub Makulatura

Koncert

15 zł

15 zł

FUSION GENERATION PROJECT to powstały w 2009 roku kwartet, który tworzą: Dariusz Petera (instr. klawiszowe, leader), Krzysztof Lenczowski (gitara, wiolonczela), Łukasz Jan Jóźwiak (bas) oraz Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

Zespół opiera swój repertuar głównie na własnych, oryginalnie zaaranżowanych kompozycjach, a doskonałe umiejętności muzyków, kreatywność oraz nowoczesne brzmienie, tworzą ciekawy konglomerat nastrojów oscylujących między różnymi gatunkami. Muzyka FGP, choć wyraźnie oparta na klasycznej estetyce jazz- rock?a nie pozwala się zamknąć w muzycznych standardach tego gatunku, czerpiąc z muzyki improwizowanej oraz współczesnych form jazzu. Te składniki świadczą o profesjonalizmie muzyki wykonywanej przez FGP, a co za tym idzie, dostarczają odbiorcom niebywałych wrażeń.

Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie. W dorocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum ? JAZZ TOP 2013 ?, uplasował się na szóstej pozycji w kategorii ZESPÓŁ ELEKTRYCZNY, a muzycy tworzący FGP znaleźli się w gronie najwybitniejszych polskich artystów jazzowych, w swoich kategoriach instrumentalnych. FGP może poszczycić się wieloma pochlebnymi recenzjami zarówno w radiu, jak i na łamachfachowych magazynów muzycznych. FUSION GENERATION PROJECT jest finalistą najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych w Polsce, a jego członkowie są laureatami wielu nagród oraz mają na koncie współpracę z najwybitniejszymi postaciami z kręgu muzyki jazzowej, klasycznej i popularnej.

10 listopada 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records Wojciecha Staroniewicza ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana ? NO FUSION ?. Materiał ? NO FUSION ? został zarejestrowany 12-13 listopada 2012 r. w RecPublica Studios w Lubrzy.
Na płycie znaleźli się wyjątkowi goście: saksofonista Marcin Kajper oraz Michael ?Patches? Stewart, amerykański trębacz jazzowy, który ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami muzyki jazzowej i popularnej takimi jak: Quincy Jones, Marcus Miller, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau...

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej