Going. | Wybieg - Stara Prochownia

Pokaz najnowszego spektaklu "Wybieg" - work in progress, Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Karoliny Kroczak.

?Wybieg?
Choreografia: Karolina Kroczak
Tańczą: Elwira Piorun, Szymon Osiński
Muzyka: kolaż

To opowieść o tym co nas podnieca i co nakręca w relacji w drugą osobą. Jaki jest układ sił w namiętnej interakcji i kto kogo tresuje? Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jak w tańcu odgrywa się płeć? Jak myślenie stereotypami warunkuje postrzeganie partnera?

Podczas spektaklu będziemy poszukiwać odpowiedzi na te pytania używając klisz zaczerpniętych między innymi z rozrywkowych programów tanecznych, Kamasutry, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Karolina Kroczak

Tancerka, choreograf, pedagog tańca

Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, warsztaty, wykłada na kursach instruktorskich (m.in. Egurrola Dance Studio, Akademia Tańca Zawirowania, Pro Art Festival) Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu antropologii widowisk (2008 dyplom mgr z dziedziny antropologii kultury- Wiedza o Kulturze, UW), użycia psychologii głębi, psychologii procesu i rozwoju duchowego w pracy twórczej. Realizuje autorskie projekty choreograficzne i reżyserskie (Tropiciele, Voices, Rzeczy, rzeczy, rzeczy?), współpracuje przy produkcjach teatralnych (teatr Capitol, przestrzeń wymiany działań Arteria) i telewizyjnych (TVN- choreograf ?You Can Dance-po prostu tańcz?). W latach 2005-2007 uczestniczka projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca, Bytom). Jako tancerka od 2006 roku związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania (współpraca Larumbe Danza, Daniel Abreu, Tomas Nepsinsky). Brała udział również w niezależnych produkcjach tanecznych (m.in. Hilke Diemer, Jaro Vinarsky, Georg Blashke)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej