Going. | Rychlicki / Kurek - Dwa Osiem

Rychlicki / Kurek

20:00 | Czwartek, 8 stycznia 2015

Dwa Osiem

Koncert

20 zł

20 zł

Na dobry początek roku, zapraszamy na koncert jednego z naszych ulubionych duetów - Piotra Kurka i Łukasza Rychlickiego!

Łukasz Rychlicki - gitarzysta znany głównie jako członek zespołu Kristen, z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów (także z cenionymi zespołami takimi jak: Deerhoof, Tortoise, Joe Lally (Fugazi)). Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Współpracuje min. z Pawłem Szpurą, Mikem Majkowskim, Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Przemysławem Etamskim.
Jest również autorem pięknych plakatów.

Piotr Kurek jest autorem projektu Piętnastka i kilku albumów solowych wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica . Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Zbiera drobne przedmioty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej