Going. | To Rococo Rot - Dwa Osiem

Niemieckie trio TO ROCOCO ROT wraca do Warszawy w ramach swojej ostatniej, pożegnalnej trasy!

Bracia Robert i Ronald Lippok i Stefan Schneider od dwudziestu lat tworzą muzykę wyrywającą się wszelkim szufladkom -- z jednej strony prostą, minimalistyczną i ambientową, z drugiej elektroniczną, pulsującą i stale rozwijającą się.

Przez dekady działalności wydali osiem albumów -- ostatnim jest "Instrument" z lipca 2014, z którym wrócili do berlińskiego labelu City Slang. Płyta powstała z Arto Lindsayem, muzykiem znanym z no-wave'owego DNA i The Loung Lizards, a także współpracy z Johnem Zornem i Markiem Ribotem. To pierwszy album To Rococo Rot, na którym pojawiły się wokale i mimo, że zespól wkroczył w ten sposób na nieznane dla siebie wody, udało mu się stworzyć najbardziej dojrzałe i dopracowane wydawnictwo w karierze.

"Na swój sposób wróciliśmy do miejsca, z którego rozpoczynaliśmy. Dużo eksperymentowaliśmy, kupiliśmy nowy sprzęt, próbowaliśmy łączyć to z tamtym, elektronikę z akustyką" - o "Instrument" mówi Lippok. Nie jest jednak to oznaka regresji, a wręcz przeciwnie -- nowej energii, dzięki której To Rococo Rot potwierdza swoją pozycję innowatorów na scenie muzyki elektronicznej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej