Going. | Chór kobiet: Magnificat - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

"II Projekt CHÓRU KOBIET jest wypowiedzią na temat kobiety w systemie władzy Kościoła. Bez świętych i nie-świętych słów. To postoperowa forma, z której rodzi się wielogłosowy, popkulturowy MAGNIFICAT." (Marta Górnicka, reżyserka)

W drugim spektaklu pt.: "MAGNIFICAT" CHÓR KOBIET konfrontuje się z najważniejszym obrazem kobiecości w Kościele ? postacią Najświętszej Marii Panny, z jego ideologiczną i estetyczną władzą, z magnetyczną siłą tej świętej ikony kobiecości.

Cytaty z Biblii, przepisy kulinarne, teksty Jelinek, Mickiewicza i fragmenty Bachantek Eurypidesa chór miksuje z dźwiękiem komputera, trzaskiem migawek i fleszy, cytatami z gazet. Rytmizowana mowa i popowe frazy sprzęgają się z tradycyjnymi formami muzyki sakralnej. Nuty "Magnificatu" są samplowane, stają się podkładem dla tekstów kultury i reklam. Powstaje ideologiczno-dźwiękowy remiks. Matka Boska schodzi ze świętych obrazów.

rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
bilety@instytut-teatralny.pl
tel. (22) 501 70 02

koncept, libretto, reżyseria: Marta Górnicka
partytura: IEN
choreografia: Anna Godowska
współpraca naukowa, literacka: Agata Adamiecka
współpraca: Marta Sulewska
koncepcja estetyczna: Anna Maria Karczmarska
inspicjent: Marek Susdorf
produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

W projekcie udział biorą: Ewa Chomicka, Paulina Drzastwa, Violetta Glińska, Alicja Herod, Natalia Jarosiewicz, Anna Jagłowska, Barbara Jurczyńska, Ewa Konstanciak, Ewa Kossak, Agnieszka Makowska, Marta Martewicz, Kamila Michalska, Maria Jolanta Nałęcz Jawecka, Magdalena Nowakowska, Natalia Obrębska, Magda Roma Przybylska, Anna Rączkowska, Anna Rusiecka, Paulina Sacharczuk, Natalia Samojlik, Kaja Stępkowska, Karolina Szulejewska, Karolina Więch, Anna Wodzyńska, Anna Wojnarowska, Agata Wencel.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej