Going. | Orient Express: Indonezja - Instytut Kultury Miejskiej

SPOTKANIA PODRÓŻNICZE W IKM
ORIENT EXPRESS ruszył do Indonezji
W ostatni piątek października w sieni Instytutu Kultury Miejskiej poświęcone będzie Indonezji.

– Jesień i zima to dobry czas na wspomnienia z wakacji i planowanie kolejnych podróży – mówi Ewa Cichocka, dziennikarka i organizatorka. – Chcemy spotykać się raz w miesiącu – w ostatni piątek w gronie osób, które ciekawi świat, pasjonuje egzotyka i podróże. Przytulna sień IKM-u jest idealnym miejscem dla takiego forum. Zapraszam serdecznie – dodała. Zapowiada następne spotkania z profesjonalistami, autorami książek podróżniczych, ale i zwykłymi ludźmi, którzy podążyli w świat za swoją pasją.
Kolejne spotkanie z egzotyczną podróżą  w cyklu ORIENT EXPRESS odbędzie się 28 października o godz. 18.00 (ostatni piątek miesiąca). - Tym razem prelegentka pokaże współczesny los dawnych tradycji i obyczajów plemiennych z różnych rejonów Indonezji – zapowiada Cichocka. Będzie więc o trwających niezmiennie w dawnej tradycji wyznawcach Marapu, schrystianizowanych animistach z krainy Toraja, i "produktach turystycznych” ludu wysp Lombok i Papui. - Planowana jest także emisja autorskiego filmu z niezwykłych, indonezyjskich obchodów Święta Zmarłych. Myślę, że dla wielu z nas ten dokument będzie dużym zaskoczeniem – podkreśla Cichocka. Warto dodać, że autorzy zdjęć i filmów - Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak, odbyli wielokrotnie podróże w różne regiony Indonezji, byli także gośćmi i laureatami wyróżnienia Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników "Kolosy" w Gdyni („Kolosy 2012” za podróż na wyspy Alor i Sumba).
Dodajmy, że spotkania w ramach Otwarty IKM odbywają się pod patronatem miesięcznika Poznaj Świat oraz z nagrodami-książkami z Wydawnictwa BERNARDINUM.
ORIENT EXPRESS – SPOTKANIA PODRÓŻNICZE w Gdańsku
Ostatnie piątki miesiąca, godz. 18.00
Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej