Going. | Zachęta do Wikipedii - Zachęta

Zachęta do Wikipedii

12:00 | Sobota, 17 stycznia 2015

Zachęta

Inne

Free

Free

Warszawa, 17 stycznia - w gmachu Zachęty odbędzie się spotkanie ?Zachęta do Wikipedii? organizowane przez Zachętę ? Narodową Galerię Sztuki i Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i architektury do twórczego spotkania i fotografowania świeżo wyremontowanego budynku, detali architektonicznych oraz wnętrz Zachęty. Podczas spotkania można będzie posłuchać o historii galerii i przejść szybkie szkolenie licencjonowania oraz wgrywania wykonanych zdjęć do Wikimedia Commons ? biblioteki plików multimedialnych, służącej m.in. do ilustrowania Wikipedii. Chcemy wzbogacić zasoby największej encyklopedii internetowej o jak najlepsze materiały na temat Zachęty, jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce.

Początkiem spotkania będzie fotografowanie Zachęty i oprowadzanie po bieżących wystawach. Obecni na miejscu wikipedyści pomogą początkującym we wgrywaniu zdjęć i redagowaniu tekstów, a pracownicy galerii będą służyć informacjami na temat Zachęty, wystaw i artystów, którzy prezentowali tu swoje prace. Będzie można porozmawiać z pracownikami galerii, zadać pytanie wikipedystom, zajrzeć do książek i albumów oraz napić się gorącej herbaty.

Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich, którzy korzystają z Wikipedii, a którzy jeszcze nigdy nie próbowali jej edytowania: to bardzo proste!

Pod koniec spotkania wyświetlone zostaną zdjęcia i inne utworzone przez wszystkich uczestników materiały na temat galerii, artystów i wystaw.

Adres: Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3, Warszawa
Data: 17 stycznia 2015 (sobota), godz. 12:00

Plan dnia:

? 12:00-12.15 start
? 12:15-12:45 fotografowanie fasady galerii, herbata w sali kinowej
? 13.00-14.00 fotografowanie wnętrz, oprowadzanie po wystawach
? 14.00?15.00 przerwa lunchowa
? 15.00-15.30 wykład o historii Zachęty i jej siedziby
? 15.30-16.30 szkolenie ładowania plików i edytowania artykułów
? 16.40-19.00 ? wikimaraton!
? 19.00-19.15 krótka projekcja zdjęć, zakończenie spotkania

Spotkajmy się 17 stycznia. Do zobaczenia w Zachęcie!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej