Going. | Benefit na XVI Manifę - DZiK

Benefit na XVI Manifę

20:00 | Piątek, 16 stycznia 2015

DZiK

Koncert

Free

Free

Po co?
Bo chcemy zrobić Manifę!
Bo chcemy poskakać do dobrej muzyki!
Bo chcemy się z Wami spotkać!

Kto zagra?

Karolina Czarnecka, Klipsy Panda, Niewolnice Izaura, Adre'n'alin.

Czy to wszystko?
Nie! Podczas benefitu będzie również loteria z ciekawymi, feministycznymi nagrodami oraz sklepik, w którym będziecie mogły kupić nasze torby, koszulki, przypinki i magnesy.


KAROLINA CZARNECKA:

Karolina Czarnecka - polska wokalistka i aktorka. Ukończyła Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Ważnym momentem w jej karierze był udział w finale XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego została wyróżniona Nagrodą Specjalną, przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Później znalazła się w finale Konkursu im. J. Przybory. Kolejnym istotnym momentem był występ Karoliny podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie znalazła się w gronie finalistek, wykonując m.in. piosenkę Hera Koka Hasz i LSD, cover zespołu Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem internetu, uzyskując ponad 11 milionów odsłon. W 2014 roku artystka zadebiutowała również na deskach teatralnych, w spektaklu ?Miłość blondynki? w reżyserii Krystyny Jandy. Następnie dołączyła do obsady ?Pożaru w burdelu?, z którym po raz pierwszy wystąpiła podczas Open?er Festival ?14. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.


KLIPSY PANDA:

Klipsy Panda, to warszawski duet bawiący się disco, punkiem i performance. Muzykę tworzą prostą, inspirując się 3 akordowym schematem światowych hitów. Ich piosenki mają klimat dziewczyńsko-dekadencki i to nie było założenie. Tak wyszło. W skład zespołu wchodzą Panda i Blondyna. Nikt nie nosi klipsów.

Skład zespołu:
Zenobia Wodorost - poezja, wino i śpiew
Wojnardo da Vinci - klawisze, pady i struny

NIEWOLNICE IZAURA:

Niewolnice Izaura to Marta Iwaszkiewicz, Joanna Pawluśkiewicz i Aleksandra Markowska. Grają spektakle bez scenariusza, w pełni improwizowane. Uczyły się w Chicago w legendarnym teatrze Improv Olympic. Wystarczy im inspiracja od widzów w postaci np. jednego słowa, by wspólnie stworzyć szereg sceny, który nigdy nie były i nie będą napisane.


ADRE'N'ALIN:

Igor Szulc - wokalista, pianista oraz autor muzyki i tekstów. Człowiek z fortepianem, który między klawisze wplata dodatkowo mniej lub bardziej dyskretne nuty elektronicznej dekadencji. Adre'n'Alin to klasyka vs. elektronika, kosmos vs. atom, adrenalina vs. spokój, brud vs. pełen szlif. Męski Adre spotyka kobiecą Alin. Łączą się. Początek muzycznej podróży Igora to rok 2007 i electroclashowy Thing na kompilacji Requiem Records Sleep Well v.3. Jednak dopiero w 2009 pojawia się Adre'n'Alin, jakiego znamy pod obecną postacią - poszukujący, eksperymentujący i bawiący się brzmieniami. Album Cargo wydany własnym sumptem pełen jest niebanalnych melodii, oryginalnego głosu i instrumentarium oraz elektronicznych wędrówek, co pozwoliło artyście zdobyć nowych fanów zarówno nad Wisłą, jak i poza granicami kraju. Zaraz po tym pojawiają się pierwsze propozycje koncertowe - do składu live dochodzą trio smyczkowe i elektroniczny bas. Tak koncertują w najlepszych salach koncertowych obok m.in. Bonobo, Port Royal, Baaba Kulka, Much, Julii Marcell oraz na festiwalach Heineken Open?er, Before Tauron Nowa Muzyka, All For Planet, Artenalia czy We Have Sound. 2010 to rok EPki The Postman, na której Igor konsekwentnie udowadnia, że mariażowi fortepianu z elektroniką jeszcze przez długi czas nie grozi rozwód. Z niej pochodzą m.in. utwory Prey czy You Are The Best. W roku 2011 na światło dzienne wychodzi Monster Tonight, EPka, z której tytułowy utwór pojawia się na kompilacji Pink Kong Strong 1 polskiego labelu Pink Kong Records. W ślad za Monsterem pojawia się Helios EP, przygotowująca słuchaczy na to, co ma pojawić się już niebawem: drugi longplay opowiadający tym razem o sile elektryczności na ziemi i w kosmosie. Materiał, nad którym obecnie pracuje Igor ma być bardziej surowy od poprzedniego Cargo, jednakże wciąż w typowej dla niego atmosferze elektronicznej poezji.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej