Going. | K-X-P - Zabytkowa Kopalnia Guido

K-X-P zasila program Festiwalu Ars Cameralis 2016

18 listopada to data, którą każdy fan niebanalnej muzyki powinien zapisać sobie w kalendarzu. Wtedy bowiem Festiwal Ars Cameralis zejdzie pod ziemię. A dokładnie 320 metrów pod ziemię – ponieważ w zabrzańskiej Kopalni Guido zagra fiński zespół K-X-P. Grupa, której nie można ufać, a może nawet trzeba się jej bać, jak stwierdził jeden z krytyków serwisu Pitchfork.com.

K-X-P to, jak mówią artyści, antyzespół, którego muzyki nie sposób jednoznacznie określić, chociaż dziennikarze najczęściej używają pojęć takich jak krautrock czy elektronika. Sami muzycy do jej zdefiniowania używają ciągu słów: „original-elektronic-motorhead-space-trance-spiritual-rock-meditation-freejazz”. Jest w tym wiele prawdy. Ich koncerty to bowiem ogromna dawka rytmu i energii, dzięki której publiczność wpada w taneczny trans. Lider grupy – ceniony fiński artysta Timo Kaukolampi – dowodzi słuchaczami niczym mistyczny kapłan.

Opublikowali do tej pory trzy albumy (albo cztery, ostatni krążek jest bowiem podzielony na dwie części, które ukazały się na rynku osobno) oraz dwie epki (z których jedna ma zadziorny tytuł „History Of Techno”).

Koncert odbędzie się w zabrzańskiej Kopalni Guido 18 listopada o godz. 20.00. Wydarzenie poprzedzi wykład o transie w muzyce i literaturze prowadzony przez Dominikę Węcławek, dziennikarkę, pisarkę i byłą redaktor naczelną pisma M/I. Bilety są dostępne na portalach Ticketportal.pl, Ticketpro.pl, w aplikacji Going oraz w kasach Kopalni Guido .

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej