Going. | Cuda - Kino Muranów

Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. ?Cuda? młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed ?upadkiem świata?.

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

Jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat. | Paweł Pawlikowski

Wielkie przeżycie: wciągająca, piękna opowieść o dojrzewaniu do samodzielności. | Jane Campion

Dawno nie byłam tak wzruszona? Genialny, piękny i pełen życia świat. | Sophia Coppola

Tytuł oryginalny: Le meraviglie
Język: włoski, niemiecki, francuski
Reżyser: Alice Rohrwacher
Występują: Alba Rohrwacher, André Hennicke, Monica Bellucci, Sam Louwyck
Kraj produkcji: Włochy, Szwajcaria, Niemcy
Rok produkcji: 2014
Data premiery: 23.01.2015
Gatunek: dramat
Czas trwania: 100 min.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej