Going. | Enablers - Dwa Osiem

Po kilkuletniej przerwie zapraszamy na drugi koncert zjawiskowej, amerykańskiej formacji Enablers w Warszawie!
Kto widział ich w Powiększeniu, tego namawiać na pewno nie trzeba, podobnie jak i tych, którzy mieli przyjemność podziwiać Pete'a Simonellego w trakcie przedostatniej edycji festiwalu Playback Play.
Zespół wystąpi z nowym perkusistą. Douga Sharina zastąpił Sam Ospovat, grający miedzy innymi z tUnE yArDs i PIKI.

Historia Enablers zaczęła się w chwili, gdy Pete Simonelli poprosił gitarzystę Kevina Thomsona (grał w Timco i Nice Strong Arm) do współpracy w nietypowym projekcie połączenia muzyki ze ?spoken word?. Joseph F. Byrnes przyjął zaproszenie do gry na bębnach a do zespołu dołączył również gitarzysta Joe Goldring (współpracował ze Swans, Toiling Midgets i Steve'm Von Till).
Ich pierwszy album, ?End Note?, (wydany przez Neurot Recordings) ujawnił cechy do tej pory niespotykane na scenie rockowej i ?spoken word?, zdefiniowane poprzez flirt ciężkich brzmień i dźwiękowych improwizacji. Kolejny album, wydany w 2006 r. ?Output Negative Space? (Neurot Recordings) pokazał pełny potencjał zespołu. Płyta była odważniejsza muzycznie i bardziej innowacyjna niż ?End Note?.
Na najnowszej płycie, ?Blown Realms and Stalled Explosions?, Enablers ewoluuje jeszcze bardziej. Enablers pokazują nowy kierunek dla ?spoken word?. Proza i poezja Pete Simonelli jest misternie wpleciona w dynamiczną grę gitarzystów, Joe Goldringa i Kevina Thomsona oraz przerywana przez kompulsywne i precyzyjne bębnienie Douga Scharina. Muzycznie, rozpiętość kompozycji na płycie sięga od melodyjnego minimalizmu aż po ciężkie, trudne rytmicznie gąszcze dźwięku. ?Blown Realms and Stalled Explosions? jest po prostu płytą, której się świetnie słucha.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej