Going. | kIRk & Who Invented Double Tap - Dwa Osiem

kIRk & Who Invented Double Tap

20:00 | Piątek, 23 stycznia 2015

Dwa Osiem

Koncert

25 zł

25 zł

Znany z nieustannego eksperymentowania i unikatowego, niemożliwego do sklasyfikowania brzmienia zespół kIRk nie występował w Warszawie od 2013, w międzyczasie grając na tak wyjątkowych wydarzeniach jak Festiwal Filmu Niemego czy Carbon Atlantis, części Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że pierwszy warszawski koncert tria po tej dłuższej przerwie odbędzie się w Dwa Osiem już 23. stycznia, a poza kIRkiem wystąpi też Who Invented Double Tap, czyli audiowizualny projekt sióstr Antoniny Nowackiej i Bogumiły Piotrowskiej.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu docenili między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open'er czy Satta Outside.
 
Who Invented Double Tap to swobodna kolaboracja dzwięku i wizji nie opierająca się o nic, jak i niczego nie podtrzymująca. Kompozycje maja charakter poszukiwań, które stanowią fundamenty poznania, a poprzez wykorzystanie improwizacji jako środka wyrazu doświadczenie pozostaje wewnątrz, wyzwalając bezpośrednią interakcje emocjonalna. Zachodzące procesy są otwartą próbą wprowadzenia

Projekt powstał z inicjatywy dwóch sióstr - Antoniny Nowackiej (audio/wideo) oraz Bogumily Piotrowskiej (wideo).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej