Going. | Visegrad Masala - Nowy Fort

VISEGRAD MASALA to ?Wyszehradzki? projekt polskiej organizacji pozarządowej o nazwie FUNDACJA PLANET. W twórczy sposób ?zderza? on czołowych artystów i promotorów kultury ze wszystkich czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej. W toku realizacji projektu przygotują oni wspólny album (internetowa EP?ka zawierająca nie mniej niż 4 utwory + remixy), a następnie zorganizują i zagrają wspólną trasę koncertową, na której zaprezentują materiał muzyczny stworzony w toku projektu. Ich działania artystyczne połączą lokalne i globalne tradycyjne instrumenty i techniki wykonawcze (np. lira korbowa, drumla, śpiewy gardłowe?) ze współczesną ambitną muzyką elektroniczną (dub, drumstep, electro, drum?n?bass, etc.) i technikami wykonawczymi (np. turntablizm). Poza wspomnianym albumem i trasą koncertową, rezultatem projektu będzie fotorelacja z jego przebiegu, cztery krótkie teledyski oraz jeden krótki materiał video dokumentujący działania w jego ramach. Wszystkie media wynikające z projektu udostępnione zostaną na jego stronie internetowej do darmowego, nielimitowanego odsłuchu i pobrania.

DATY I MIEJSCA WYDARZEŃ "GŁÓWNYCH":
13.01.2015 - niePowiem, Warszawa, Polska
15.01.2015 - A38, Budapeszt, Węgry
16.01.2015 - DK Luky, Bratisława, Słowacja
17.01.2015 - Fleda, Brno, Czechy

DATY I MIEJSCA WYDARZEŃ "TOWARZYSZĄCYCH"*:
14.01.2015 - Łubu Dubu, Bielsko-Biała, Polska
18.01.2015 - Cross Club, Praga, Czechy
19.01.2015 - informacje wkrótce!
20.01.2015 - CRK, Wrocław, Polska
21.01.2015 - informacje wkrótce!
22.01.2015 - informacje wkrótce!

* - w wydarzeniach towarzyszących nie uczestniczą Aron Szilagyi i 3CK

UCZESTNICY:

MASALA SOUNDSYSTEM [Polska] - ceniony zespół łączący lokalne i globalne tradycje muzyczne z ambitną współczesną muzyką elektroniczną, wyróżniający się także zaangażowanym przekazem (Antifaszysta Roku 2004). Ma na koncie setki koncertów i imprez zagranych w Polsce (w tym występy na głównych scenach największych Polskich festiwali) oraz udział w wydarzeniach odbywających się w Belgii, Turcji, Węgrzech, Szwecji, Czechach, Niemczech, Słowenii, Francji, Indiach czy Afganistanie.
http://facebook.com/masalasound
http://soundcloud.com/masalasound

3CK [Słowacja] - czołowy Słowacki turntablista (dj traktujący gramofony nie jako narzędzie do puszczania muzyki a jako instrument), doskonale znany ze swoich wysokich umiejętności. Jego skrecze pojawiają się na licznych płytach wydawanych w kraju i zagranicą, a on sam znany jest jako jeden z najaktywniejszych promotorów sztuki turntablizmu na Słowacji.
http://facebook.com/trick.tablist

ÁRON SZILÁGYI [Węgry] - jeden z największych światowych mistrzów drumli, rokrocznie zaangażowany w setki koncertów i warsztatów na wszystkich kontynentach, zarówno jako solista jak i w ramach jego popularnych zespołów takich jak Airtist i Navrang. Równocześnie - czołowy węgierski promotor gatunku World Music, odpowiedzialny za liczne wydarzenia kulturalne powiązane z tą stylistyką - i prezes węgierskiej organizacji pozarządowej EUROKULT.
http://facebook.com/doromb
http://eurokult.hu

DUŠAN SVÍBA [Czechy] - czołowy czeski promoter muzyczny specjalizujący się w gatunku World Music, zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych o wielkiej skali i działający jako lokalny manager wielu popularnych zespołów World Music z Czech i z zagranicy (m. in. Al-Yaman, Dubioza Kollektiv, Inga Liljeström, etc.).
http://facebook.com/dusan.sviba

- - -

KONTAKT Z ORGANIZATOREM:
Sylwia Kowalska / Fundacja Planet
fundacjaplanet@gmail.com
(+48) 504 211 224

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej