Going. | Piotrowska / Rzeminski + Król / Hordyjewicz - Mysia 3

Piotrowska / Rzeminski + Król / Hordyjewicz

18:00 | Niedziela, 11 stycznia 2015

Mysia 3

Koncert

40 zł

40 zł

Festiwal Głosy o zmroku to propozycja oryginalnego połączenia różnorodnych stylów muzycznych takich jak klasyka, jazz, swing i pop. Na czterech oddzielnych koncertach, organizowanych w tygodniowych odstępach, w każdą niedzielę, wystąpią wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej.
Nazwa festiwalu nawiązuje do zetknięcia muzycznych światów. Tak jak o zmroku dzień przeradza się w noc, świat realny konfrontuje się ze światem duchowym, tak tutaj zmrok stanowi metaforę połączenia kilku wymiarów muzycznych brzmień. Głosy - orkiestrowe i wokalne - w niezwykłych aranżacjach i wykonaniach, dzięki wybitnym, niepowtarzalnym osobowościom, będą w stanie zaczarować zarazem muzycznego konesera, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż z tymi gatunkami muzyki.
Po każdym koncercie goście spotkają się na kameralnych afterparty, które będą okazją do zintegrowania muzycznych środowisk, a także ich publiczności. W tym czasie będzie można zamienić słowo z ulubionymi muzykami, zakupić ich płytę, spędzić miłe chwile przy lampce wina oraz dźwiękach dobrej muzyki. Całość festiwalu uwieńczona zostanie wieczornym spotkaniem, na które zaproszeni będą wszyscy artyści wraz z uczestnikami poprzednich koncertów. Wystarczy jedynie wziąć ze sobą bilet.

Barbara Piotrowska i Maksym Rzemiński - Sonaty romantyczne
Barbara Piotrowska, utalentowana wiolonczelistka, wystąpiła w wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursach, zajmując czołowe miejsca. Koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, ostatnio z Krystianem Zimmermanem. Wraz z charyzmatycznym pianistą, Maksymem Rzemińskim, który ostatnio wydał znakomitą solową płytę Inception, zagrają sonaty na wiolonczelę i fortepian Chopina, Rachmaninowa i Beethovena.

Marcin Król i Karolina Hordyjewicz - Melodie Hebrajskie

Marcin Król to wybitny skrzypek, którego talent połączony z wyjątkową wrażliwością i wieloletnim doświadczeniem artystycznym sprawiły, że cieszy się powszechnym poważaniem na klasycznej scenie muzycznej. W jego autorskim projekcie Melodie Hebrajskie będzie można usłyszeć melodie kompozytorów o żydowskich korzeniach nawiązujące do hebrajskich tradycji, które w połączeniu z poezją czytaną przez artystę stworzą niepowtarzalny klimat występu. Muzycznym partiom skrzypiec towarzyszyć będą dźwięki fortepianu tworzone przez utalentowaną Karolinę Hordyjewicz.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej